Pinot noir, APRI, Výběr z hroznů - barrique, 2019, THAYA, 0.75 l

Pinot noir, APRI, Výběr z hroznů - barrique, 2019, THAYA, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17085
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Odruda Pinot noir
Kategorie Výběr z hroznů - barrique
Kolekce APRI
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Šarže PN/1920
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství THAYA. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno je mohutné, strukturní, plné. V aromatice se objevují tóny kandovaných višní, višňového likéru, které přechází do lehké bylinosti ve formě eukalyptu. Chuť je plná, strukturní, bohatá s tóny nakládaných višní a třešňové marmelády s náznaky čokolády v závěru. Spontánně kvašené víno zrálo 18 měsíců na nových barikových sudech z francouzského bednářství Francois Freres o objemu 228 L.

Ocenění:

  • Salon vín 2022 - zlatá medaile (100 nejlepších vín ČR)

Doporučujeme podávat ke steaku s přepřovou omáčkou a pečeným bramborem.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 8-10 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hnanice
Trať: Knížecí vrch
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny4,9 g/l
Zbytkový cukr0,2 g/l
Vinařství THAYA

THAYA je nově vznikající vinařství. Nejsme však vinařství, které nemá historii. Vznikáme transformací vinařství  Trávníček a Kořínek, které má své místo na vinařské scéně světové i domácí. Jméno se mění, avšak filozofie a přístup zůstává. Nepolevujeme ze svých nároků na kvalitu vína. V současnosti má vinařství cca 105 hektarů vlastních vinic ve znojemském regionu, což mu dává absolutní kontrolu nad kvalitou suroviny. Pro značku je typická kolekce Národní pozdravy z NP Podyjí nebo léty ověřená kolekce APRI.