Pinot 333, Pozdní sběr - Sur-lie, 2018, Rajhradské klášterní, 0.75 l

Pinot 333, Pozdní sběr - Sur-lie, 2018, Rajhradské klášterní, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15864
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Odruda Cuvée
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Exclusive
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2018
Šarže 333/18
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Rajhradské klášterní. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Odrůdové složení: Chardonnay x Rulandské šedé x Rulandské bílé

Toto enologické cuvée je vytvořeno z hroznů 3 odrůd rodiny pinot ze 3 viničních tratí a od 3 vinohradníků. ECCE VINO - jak jinak nazvat toto cuvée, kde se kolem nosného Chardonnay ve stoupající spirále chuti jemně přiřazuje Rulandské šedé a Rulandské bílé podporované produkty z metody sur lie, korunované jemnou kyselinkou, která v ústech zanechá na dlouho pocit, že je nutné znovu toto víno okusit.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 3-4 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny6,2 g/l
Zbytkový cukr1,3 g/l
Bezcukernatý extrakt26,3 g/l
Rajhradské klášterní

Vinařství Rajhradské klášterní vinné sklepy najdeme v Rajhradě na Moravě, ve znojemské podoblasti. Firma navazuje na staleté tradice rajhradského benediktinského kláštera a produkci vín. Klášter byl založen již v roce 1048. Jeden z vinných sklepů, který byl vybudovaný v letech 1690 až 1692, slouží pro výrobu vín dodnes. V dnešní podobě bylo vinařství založeno v roce 2008. Vinařství vede Jiří Ruibar. Rajhradské klášterní vyrábí jakostní a přívlastková vína. Rozloha vinic je okolo 18,5 ha. Nakupují ale i hrozny od smluvních dodavatelů z blízkého okolí (v katastru Rajhradu a Dolních Kounic). Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Chardonnay, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Kerner, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské červené rané a Sauvignon. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, Neronet, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. Ve znaku vinařství i ve znaku města Rajhradu je klíč. První legenda praví, že je to klíč od nebeské brány. Druhá legenda, že je to symbol horenského práva.