Parellada, Sangre de Toro, DO, 2012, Torres, 0.75 l

-29 %
Náš tip
Parellada, Sangre de Toro, DO, 2012, Torres, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 6932
Země Španělsko
Oblast Penedés
Výrobce Torres
Odruda Parellada
Kategorie DO
Kolekce Sangre de Toro
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2012
289 Kč
205 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 6 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Bílé Sangre de Toro má ovocnou vůni s náznaky jablek a ananasu. Víno má hladkou, vyváženou chuť s jemně kyselým dozvukem.

Doporučujeme podávat jako aperitiv, ale skvělé také doprovodí mořské plody a ryby.

Alkohol: 11,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let.

Poznámka vinařství:

V roce 1954 podnikl můj otec Miquel Torres dlouhou výpravu po větrných horských stezkách aby vyhledal vysoce ceněné červené révy této oblasti, Garnacha a Carinena. Jeho cílem bylo vytvořit nové víno, které by věrohodně vyjadřovalo charakter tohoto kraje. Tak vzniklo "Sangre de Toro", jméno inspirované Bacchusem, římským bohem vína, známým v dávných dobách jako "Syn býka".

Dnes vyrábí Sangre de Toro výhradně v rodinném vinařství s náležitou péčí a pozorností, jež jsou základem slávy tohoto velkého vína.

Zobrazit méněZobrazit více
Torres

Vinařství Torres bylo založeno v roce 1870. Založili je Jaime a Miguel Torres ve městě Vilafranca del Penedès. Vinařství vlastní 1340 hektarů vinic a 12 000 barikových sudů. Vlastní také další vinařství, které se nacházejí v Central Valley v Chile a v Kalifornii ve Spojených státech, kde založili vinařství Marimar Torres Marimar. Ve španělsku patří mezi největší vinařství a mají nejrozsáhlejší vinice s označením DO v regionu Penedés. Vlastní vinice v regionech DO Conca de Barberá, DO Toro, DO Jumilla, DO Ribera del Duero, DOQ Priorat a v DOC Rioja. Vinařství exportuje vína do více než 140 zemí světa. Nyní řídí vinařství čtvrtá generace rodiny Torres v čele s Miguelem A. Torresem, který je prezidentem a výkonným ředitelem společnosti. Mezi nejpopulárnější značky vín vinařství Torres patří Viña Sol, Sangre de Toro, De Casta, Coronas a Viña Esmeralda.