Pálava, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Náš tip
Pálava, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství Lahofer, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15298
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Odruda Pálava
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2018
CNM 25,6
Šarže 11818
Uzávěr Šroubový uzávěr
225 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
úterý 29.9
Osobně v Praze:
úterý 29.9 po 17:30
Přepravní společností:
středa 30.9
Podrobnosti

Jiskrná, zlatavá barva čerstvé slámy v tomto vínu podtrhuje velmi dobrou viskozitu a dlouhou perzistenci. Vůně je čistá, intenzivní, s bohatým aroma po čajové růži, liči, medu, sladkém koření a mangu. Chuť je díky výrazné kyselince šťavnatá, nasládlá, s příjemným tónem zralého exotického ovoce, připomínající marakuju, mango a zralé citrusy. Víno je plné, mohutné a pěkně zakulacené.

Doporučujeme podávat k výrazně kořenitým jídlům, lehkým sorbetům i citronové zmrzlině. Při podávání dodržte teplotu 8 stupňů Celsia.

Ocenění:

  • Top 77 vín ČR 2019

 

Doporučená teplota podávání: 6 - 8 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5 - 7 let.

Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 3. 10. 2018

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dyje
Trať: Babičák
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny7,1 g/l
Zbytkový cukr31,6 g/l
Bezcukernatý extrakt24,5 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.