Pálava, Výběr z hroznů, 2016, Ampelos, 0.75 l

Akce
Pálava, Výběr z hroznů, 2016, Ampelos, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13671
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Ampelos
Odruda Pálava
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 1620
CNM 24,4
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Ampelos. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno nasládlé vůně květinového nektaru s kořenitou ovocnou chutí.

Doporučujeme podávat pikantním pokrmům z kuřecího masa nebo dezertům.

 

Doporučená teplota podávání: 8- 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3-5 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Vrbovec
Trať: Nad Sklepy
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny5,8 g/l
Zbytkový cukr24,1 g/l
Bezcukernatý extrakt21,5 g/l
Ampelos

Toto vinařství produkuje omezené množství žádaných odrůdových vín, která jsou vyhledávána především milovníky a znalci dobrých vín.

AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, s.r.o. úspěšně navázala na činnosti znojemského šlechtitelského a výzkumného vinařského pracoviště. Je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. I v současné době pokračuje AMPELOS ve Vrbovci ve šlechtění. Zabývá se novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Na pronajatých pozemcích AMPELOSU probíhá udržovací šlechtění 30 odrůd révy vinné. Je zde i republikový genofond révy vinné. Ve Vrbovci je i sklepní hospodářství, které slouží mimo jiné k ověřování výsledků šlechtitelské činnosti.