Pálava, Výběr z cibéb, 2015, Vinice Hnanice, 0.375 l

Pálava, Výběr z cibéb, 2015, Vinice Hnanice, 0.375 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14446
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Vinice Hnanice
Odruda Pálava
Kategorie Výběr z cibéb
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 50/15
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinice Hnanice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Toto víno zlatavé barvy Vás osloví aromatikou propolisu, lesního medu a sušených rozinek, která je v chuti doplněna tóny koření a muškátu spolu s chlebovinkou v závěru.

Doporučujeme podávat k foie gras.

Ocenění:

  • Oenoforum 2017 - zlatá medaile
  • Vino Ljubljana 2018 - velká zlatá medaile
  • Decanter London 2018 - stříbrná medaile
  • IWC San Francisco 2017 - stříbrná medaile
  • Vinař roku 2008 - stříbrná medaile

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5 - 8 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hnanice
Trať: U Chlupa
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,6 g/l
Zbytkový cukr97,8 g/l
Bezcukernatý extrakt46,1 g/l
Vinice Hnanice

Na tradici hnanického vinohradnictví založenou na terroir místních vín, navázala mladá vinohradnická společnost Vinice-Hnanice s.r.o. Tato firma začala podnikat na Znojemsku v roce 2003. Jejím hlavním cílem je dodávat hrozny svému partnerovi Znovín Znojmo. Zároveň sama vyrábí a lahvuje vysoce kvalitní víno. Společnost pěstuje víno na 150 hektarech vinic, které vlastní - trať Fládnická, U kapličky, Knížecí vrch, U chlupa. Soustřeďuje se především na Sauvignon - nyní pěstuje tuto odrůdu na 42 hektarech. Dále zde pěstují Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálavu, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Hospodaří na dalších 115 hektarech v Jaroslavicích a ve Vrbovci. Všechny vinice, na kterých společnost pracuje jsou zařazeny do integrované produkce, takže jsou přísně dodržovány ekologické způsoby ošetřování a to jak na vinicích, tak i při výrobě. Další rozhodující věcí pro výrobu širokého portfolia vín je rozdílné podloží vinic. Hnanice se rozkládají na hranici dvou geomorfologických soustav – prvohorního Českého masivu a třetihorní Karpatské předhlubně. Rozdílné podloží ovlivňuje vlastnosti vína a umožňuje zajímavé srovnání vín z různých viničních tratí.Pod značkou Vinice - Hnanice se setkáte s odrůdově typickými víny s bohatým chuťovým vjemem a vyráběnými moderními technologiemi. Firma klade vysoké nároky na svá vína, jsou to jedinečná vína, která si získají oblibu mezi znalci vín.