Pálava, Terroir U Venuše, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství Volařík, 0.75 l

Náš tip
Pálava, Terroir U Venuše, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství Volařík, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15429
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Pálava
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Terroir
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
CNM 24
Šarže 1817
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Volařík. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Pálava terroir U Venuše je klenotem mezi víny. Kvasila a následně byla dlouhých 10 měsíců míchána na hrubých kvasnicích v dubovém sudu. Díky času a vzorné péči je velmi intenzivní, s vůní po čerstvé mandarince a sušené rozince. Víno má mohutné tělo s dlouhou a lehce slanou dochutí.

Doporučujeme podáva k telecímu hrudí s bramborovou kaší nebo grilovanému mečounu v pomerančích

 

Ocenění:

  • Vinalies Internationales Paris 2020 - šampion (nejlepší suché bílé víno soutěže)
  • Král vín 2020 - velká zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 8-10 let. Tohoto vína bylo vyrobeno 5 100 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Horní Věstonice
Trať: U Venuše
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny6,8 g/l
Zbytkový cukr3,1 g/l
Vinařství Volařík

Vinařství Volařík najdeme v Mikulově na Moravě. Vinařství původně založil Leopold Volařík po konci druhé světové války. Seznámil se s rodinou Schultzovou, od které se naučil vinohradnickému a vinařskému umění. Vinařství bylo přerušeno kolektivizací a nástupem komunistického režimu. Po revoluci v roce 1989 byly vráceny vinice původním majitelům, a tak v roce 2007 zakládá Vinařství Volařík Ing. Miroslav Volařík. V roce 2001 a 2008 založil nové vinice. V integrované produkci dnes obhospodařují 80 ha vlastních vinic. Z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Většina vinic leží na teplých svazích Pavlovských vrchů. Vyrábí přívlastková, zejména bíla vína. Pěstují více než 12 odrůd. Jsou to: Chardonnay, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské červené rané a Veltlínské zelené. Při pěstování kladou důraz na kvalitu hroznů, terroir, dobrý přístup jak k hroznům, tak i vinicím. Hrozny sbírají výhradně ručně a dopravují je do vinařství pod suchým ledem. Používají nejnovější technologie. Od roku 2011 jsou členem Aliance vinařů V8. Vinařství sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích.