Pálava, Slámové víno, 2018, Vinařství Sonberk, 0.25 l

Pálava, Slámové víno, 2018, Vinařství Sonberk, 0.25 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16104
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Sonberk
Odruda Pálava
Kategorie Slámové víno
Kolekce Velký Sonberk
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché víno
Ročník 2018
CNM 43
Šarže 5518
Uzávěr Korkový uzávěr
490 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Neuvěřitelně lahodné dezertní víno z odrůdy Pálava. První svého druhu od sklepmistra Oldy Drápala mladšího. Slámově žlutá barva se zlatavými odlesky, ve vůni překvapivá svěžest s tóny sušeného ovoce a orientálního koření. V příjemně šťavnaté chuti se snoubí kandovaná broskev se zázvorem. 

Mike Mazey, Lead Author of WineWords - English for Wine Professionals and Wine Lovers:

"One of Sonberk's top grapes transformed into nectar of the gods under the very roof of the winery building using techniques pioneered by Oldřich himself. Pronounced lychee and rose petal aromas and a luscious, mouthfilling texture, this wine is delicious all by itself. Alternatively, it goes brilliantly with paté at he start of the meal or with cheese or fruit-based desserts at the end. Another classic from Sonberk, certain to take the world by storm and to get better over the next decade or two.".

Ocenění:

  • Salon vín 2021 - zlatá medaile (100 nejlepších vín v ČR)
  • Prague Wine Trophy 2020 - Prague Premium Gold
  • Oenoforum 2020 - vítěz kategorie

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol9,5 % obj
Kyseliny6,5 g/l
Zbytkový cukr209,9 g/l
Sonberk

Sonberk je moderní vinařství, které najdeme v Popicích na Moravě. Vinařství Sonberk bylo založené v roce 2003. V květnu 2008 byla zkolaudována moderní budova vinařství. Byla postavená uprostřed vinohradu na úpatí vrchu Slunečná dle návrhu architekta Josefa Pleskota. Sprašová vinice Sonberk byla založená již ve 13. století. Obhospodařují 40 ha vlastních vinic. Všechny vinice jsou součástí viniční tratě Sonberk. Ve vinicích zavedli koncept biodiverzity, kdy mezi vinné keře vysadili jiné rostliny, které podporují přirozenou rovnováhu. Dále součástí ekosystému je biosad s včelími úly. Pěstují zejména Ryzlink rýnský, Pálavu, Tramín a Sauvignon, způsobem šetrným k životnímu prostředí. Zabývají se výrobou přívlastkových vín. Jejich roční produkce je okolo 150 000 lahví. Víno ze Sonberku bylo podáváno již na dvůr Marie Terezie. Získávají řadu ocenění jak u nás , tak i na světových výstavách.