Pálava / Rulandské šedé, Zemské, 2016, Velkobílovická vína, 0.75 l

Pálava / Rulandské šedé, Zemské, 2016, Velkobílovická vína, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13522
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Cuvée
Kategorie Zemské
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 0809/16
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Velkobílovická vína. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno zlatavě jiskřivé barvy a střední viskozity. Vůně intenzivní květnatá, rozinková s lehoučkým muškátovým dotekem. Chuť dlouhá, harmonická, příjemně nasládlá s tóny vařených hrušek, hřebíčku a pomerančové kůry se středně dlouhým upoutávajícím závěrem. Hrozny jsou zpracovány reduktivní technologií řízeného kvašení.

Doporučujeme podávat k husím nebo kachním játrům, ke kuřecímu masu a výrazným sýrům typu Reblochon

Ocenění:

  • Grand Prix Vinex 2017 - stříbrná medaile
  • Mikulovské vinné trhy 2017 - bronzová medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 2 - 4 let.

 

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol11,0 % obj
Kyseliny6,4 g/l
Zbytkový cukr24,7 g/l
Velkobílovická vína

Z původně obchodní společnosti se v roce 2006 vyvinulo plnohodnotné vinařství, které produkuje velmi kvalitní a moderní vína. Nachází se v nejúrodnější části Jihomoravského kraje, v největší vinařské obci ČR ve Velkých Bílovicích. Velkobílovická vína jsou moderní vinařská firma přinášející na trh mladá, svěží vína s důrazem na odrůdový projev. Moderní styl vín podtrhuje i nová, moderní ambaláž. Vynikající klimatické podmínky, poloha a půdní složení tamních tratí umožňují docílit dobré cukernatosti a kvality hroznů, což je první a nejdůležitější předpoklad pro výrobu kvalitních vín. Na vinicích o rozloze 20 ha je vysazená široká skladba 20 odrůd, 12 bílých a 8 červených. Z modrých hroznů vyrábí zejména růžová vína a klarety.