Pálava, Regina Coeli, Výběr z bobulí, 2011, Trpělka a Oulehla, 0.5 l

Pálava, Regina Coeli, Výběr z bobulí, 2011, Trpělka a Oulehla, 0.5 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 7757
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Odruda Pálava
Kategorie Výběr z bobulí
Kolekce Regina Coeli
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Šarže 1144
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Trpělka a Oulehla. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno jiskrně žlutého šatu s bohatě rozvinutou kyticí, ve které převládají květnatě-medové tóny. Ve výrazu upoutá elegantní ovocitost a v závěru překvapí kořenitý akcent s lehce slanou dochutí. Harmonicky sladěné víno velkého charakteru, které ocení nároční znalci i široká veřejnost.

Doporučujeme podávat ke smetanovým krémům s tropickým ovocem. Výrazně vyzní v kombinaci s husí paštikou, nebo doplní rýžový nákyp s kandovaným ovocem a palačinky s meruňkovou zavařeninou. Ideálně se hodí také k čerstvým sýrům typu Gervais a k sýrům s modrou plísní.

Ocenění:

  • Král vín 2012 - stříbrná medaile
  • Valtické vinné trhy 2013 - bronzová medaile

Obec: Dolní Kounice
Trať: Šibeniční hora

Alkohol: 12,5 % obj.
Zbytkový cukr: 59,0 g/l
Kyseliny: 6,4 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dolní kounice
Trať: Šibeniční vrch
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,4 g/l
Zbytkový cukr59 g/l
Trpělka a Oulehla

Vinařství Trpělka a Oulehla najdeme v obci Nové Bránice na Moravě. V roce 1991 zakládají vinařství Václav Trpělka a Ing. Luboš Oulehla. Na počátku používali na počest starobylého kláštera známku Rosa Coeli. Z důvodu soudních sporů je dnes na etiketách známka Regina Coeli (královna nebeská). Ta značí vývoj kvality vína. Jejich vinice leží v okolí města Dolní Kounice. Rozloha vinic je 26 ha. Složení půdy jsou štěrkopísky. Díky nim se velmi daří odrůdám: Frankovka, Sauvignon či Chardonnay. Při výrobě používají moderní technologie, řízené kvašení. Jejich vína jsou na veletrzích vysoce ceněna (Veltlínský vinný veletrh, Sauvignon Forum, Vinex či Víno-forum). Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Pálava, Rulandské šedé, Chardonnay a Sauvignon. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Frankovka, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Rulandské modré, André a Merlot.