Pálava, Kristovy poklady, Výběr z bobulí, 2015, Vinařství Krist Milotice, 0.75 l

-6 %
Náš tip
Pálava, Kristovy poklady, Výběr z bobulí, 2015, Vinařství Krist Milotice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13463
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Pálava
Kategorie Výběr z bobulí
Kolekce Kristovy poklady
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 31/15
Uzávěr Korkový uzávěr
340 Kč
319 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 6 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 20.8
Podrobnosti

Kristovy poklady představují to nejlepší z tohoto vinařství. Pro zpracování jsou vybíráná jen ty nejlepší hrozny, které spolu s mimořádnou péčí dávají vzniknout těmto úchvatným vínům.

Ocenění:

  • Femmes et Vins du Monde Monaco 2016 - zlatá medaile
  • Vinum Juvenale 2015 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Horní Věstonice
Trať: Pod Martinkou
Alkohol11,5 % obj
Vinařství Krist Milotice

Krist Milotice je mladé rodinné vinařství. Založil ho Tomáš Krist v Miloticích u Kyjova, v podoblasti slovácké na Moravě. Po dlouholeté rodinné zkušenosti ve výrobě vína, se roku 1996 rozhodl Tomáš Krist pro vlastní vinařství. Dnes vlastní a obhospodařuje 10 ha vinic. Vyrábí víno jak z vlastní produkce, tak z hroznů nakoupených od rodinných příslušníků. Zaměřil se na výrobu přívlastkových vín, která jsou označena značkou Milotické víno. Používají nejnovější technologie. Vína zpracovávají řízeným kvašením v nerezových tancích a dále jablečno-mléčnou fermentací. Červená vína zrají v dubových sudech barrique. Hlavní odrůdy jsou: Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Muškát moravský, Sauvignon, Modrý Portugal, Rulandské modré, Frankovka, Zweigeltrebe a další. V roce 2000 začínal s nabídkou pěti lahvových vín. V roce 2001 navýšil na patnáct. Dnes nabízí přes padesát druhů vín. Jeho přesvědčení je, že speciální sérií vín je schopný jako malý vinař z Moravy uspět. Vína vyrábí v malých šaržích a jako zajímavost je , že na každé etiketě je číslo lahve. Jeho cílem je být špičkou ve výrobě vín. Sklízí velké úspěchy jak na domácím , tak i zahraničním trhu. Na jedné z největších světových výstav Vinalies Internationales 2008 Paris vinařství získalo zlatou a dvě stříbrné medaile. Dále při Národním Salonu Vín ČR 2008 zařazení šesti vín a mnoho dalších úspěchů a ocenění.