Oslavte Světový den Malbecu

Modrá odrůda Malbec původně pochází z jihozápadní Francie, konkrétně z regionu Cahors. Vyznačuje se plně kořenitou chutí červených plodů a vysokým obsahem tříslovin. O kvalitě a oblibě této odrůdy svědčí fakt, že je jednou ze šesti modrých odrůd schválených pro výrobu červených cuvée v Bordeaux.

Ačkoliv pochází z Francie, jeho současnou domovinou je především Argentina. Díky příznivým klimatickým podmínkám a jedinečné půdě je tato odrůda rozšířená po všech vinařských regionech země, nejvíce pak v regionech Mendoza a Rio Negro. Argentina je s přehledem největším producentem Malbecu na světě. Více než 70 % všech vinic s touto odrůdou se nachází právě zde a lze ji tak považovat za národní odrůdu.

Na počest této odrůdy se každoročně 17. dubna koná Světový den Malbecu, ke kterému se připojí již poosmé Češi. Po celé republice se v tento den i po zbytek dubna konají tematicky zaměřené akce. U nás můžete po celý týden 16.- 22.4. 2018 nakoupit tato vína za akční cenu. K degustaci určtitě doporučujeme i náš speciální balíček Světový den Malbecu 2018.

Oslavte Světový den Malbecu