Muškát Ottonel, Kabinet, 2016, Štěpán Maňák, 0.75 l

Muškát Ottonel, Kabinet, 2016, Štěpán Maňák, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13034
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Muškát Ottonel
Kategorie Kabinet
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 1607
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Štěpán Maňák. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Výrazné a příjemně osvěžující aromatické víno. Vůně je typicky odrůdová s nádechem sladkých květů. V chuti je víno suché, s mírnou kořenitostí a decentní kyselinkou.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Novosedly
Trať: Slunečná
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny5,8 g/l
Zbytkový cukr3,1 g/l
Štěpán Maňák

Vinařství Štěpán Maňák je rodinné vinařství v obci Žádovice, ve slovácké podoblasti jižní Moravy, asi 6 km od Kyjova. Firmu založil v roce 1992 Štěpán Maňák. Rozloha jejich vinic je 15ha. Převažující podloží jsou spraše. Přes 6 ha vinic mají v katastru obce Kostelec, kde pěstují odrůdy: Rulandské bílé, Muškát moravský, Chardonnay a Muller Thurgau. Další vinice se nacházejí v Žádovicích. Zde pěstují odrůdy: Ryzlink Rýnský, Tramín červený, Sylvánské zelené, Sauvignon, Rulandské šedé, Rulandské modré, Merlot, Svatovavřinecké a Cabernet Moravia. Ošetřování vinic provádí v souladu s integrovanou produkcí. Zaměřují se převážně na přívlastková vína. Vyrábí také slámové a ledové víno. Jejich roční produkce je 120.000l. Vinařství Štěpán Maňák je jediné vinařství v ČR, které vyrábí suché a velmi koncentrované višňové víno. Rodina Maňákových má jako první v ČR certifikovaný systém HACCP v tomto oboru. Většina vín má řadu ocenění jak v domácích, tak i světových soutěžích.