Muškát moravský, Svatomartinské, 2019, Vinařství Kovacs, 0.75 l

Muškát moravský, Svatomartinské, 2019, Vinařství Kovacs, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15164
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kolekce Svatomartinské
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Šarže 54/19
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Kovacs. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Svěží aroma prvního letošního vína nabízí nádherné tóny čerstvých hroznů snoubící se s vůní sušeného pomerančové kůry. Nádherná chuť připomíná plátek zralého pomeranče harmonicky sladěného s typickou muškátovou chutí a šťvnatou kyselinkou.

 

Doporučená teplota podávání: 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Dle tradice se říká, že by se víno mělo vypít do Velikonoc následujícího roku, nicméně toto víno vydrží určitě v dobré kondici do konce roku 2020.

 

Svatomartinské víno - Ochutnejte první mladé bílé víno ročníku 2019, uvedené na trh pod označením "Svatomartinské", společnou známkou českých a moravských vinařů. Je historickou tradicí, že na svátek sv. Martina - 11. listopadu si vinaři poprvé mohli přiťuknout mezi sebou, se svým hospodářem i příchozími. Tento den se hodnotí úroda i to, jaký asi ten nový ročník je.

Mladé a svěží odrůdy moravských vín jsou již v první polovině listopadu schopny nabídnout zajímavý a svěží projev bílých, růžových a červených vín. Navíc je to období relativního "vinařského" klidu po sklizni a první fázi tvorby "regulerních" vín ročníku. Proto vinař může část své produkce vytvořit ve formě mladých vín, která se konzumují záhy po svém vzniku.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol11,0 % obj
Kyseliny7,6 g/l
Zbytkový cukr6,5 g/l
Bezcukernatý extrakt20,9 g/l
Vinařství Kovacs

Vinařství Kovacs najdeme v obci Novosedly, která patří do Mikulovské vinařské podoblasti. Jedná se o středně velkou vinařskou firmu. Vinařství bylo založeno v roce 1997. Řídí se mottem "Umění ve víně". Vinařství vede od jeho počátku Ing. Miroslav Kovács. Rozloha jejich vinic je 32 ha. Převažující podloží jsou tmavé spraše, písčito-jílovité, písčito-kamenité a vápenité. Jejich roční produkce je kolem 250.000 láhví vína. Používají šetrné moderní technologie. Vinařství Kovacs nabízí široký sortiment vín od suchých odrůdových vín až po vína polosuchá či polosladká. Vždy však jde výhradně o vína přívlastková.