Muškát moravský, Pozdní sběr, 2020, Vinařství Štěpánek, 0.75 l

Muškát moravský, Pozdní sběr, 2020, Vinařství Štěpánek, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16418
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
Šarže 1420
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Štěpánek. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno má světle zelenožlutou barvu. Ve vůni vás očaruje nezaměnitelné aroma zeleného čaje, muškátového oříšku a limetky. Chuť je příjemná ovocná, plná s lehkýmim zbytkovým cukrem a svěží kyselinkou v závěru.

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dolní Bojanovice
Trať: Zadní hora
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6,3 g/l
Zbytkový cukr6,5 g/l
Vinařství Štěpánek

Vinařství Štěpánek je rodinná firma v Mutěnicích na Moravě. Vinařství založili v roce 2006 otec a syn. Z původního klasického vinného sklípku se v roce 2005 přestěhovali do nově zbudovaného objektu, který je postaven mezi vinicemi. Rozloha jejich vinic je jeden hektar. Zbytek hroznů nakupují od stálých dodavatelů. Zaměřují se pouze na zpracování moravských hroznů. Vinařství se specializuje na výrobu lehce ovocných vín, s nižším obsahem alkoholu a zbytkovým cukrem. Roční produkce je kolem 30.000l. Vyrábí především bílá a růžová vína (v poměru 70% bílých a 30% rosé). Pěstují především odrůdy: Rulandské šedé, Hibernal, Tramín červený, Sauvignon a Dornfelder.