Muškát moravský, Pozdní sběr, 2018, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Muškát moravský, Pozdní sběr, 2018, Vinařství Lahofer, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15065
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché
Ročník 2018
CNM 21,2
Šarže 118
Uzávěr Šroubový uzávěr
179 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 29 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
úterý 29.9
Podrobnosti

Typický představitel příjemně sladkého Muškátu moravského s omamnou vůní i chutí směsi tropického ovoce až bonparových bonbónů. Sladší chuť je ale vybalancovaná odpovídající kyselinkou a dlouhou perzistencí. Mix chuťových a aromatických vlastností podtržený vábivou barvou lipového květu.

Doporučujeme podávat se sladšími dezerty, ale i třeba jako doprovod pečené drůbeže s tradiční nádivku.

Ocenění:

  • Decanter London 2019 - diplom
  • Král vín ČR 2019 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 2 - 4 let.

Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 27. 8. 2018

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol9,0 % obj
Kyseliny6,9 g/l
Zbytkový cukr45,3 g/l
Bezcukernatý extrakt25,1 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.