Muškát moravský, Kabinet, 2017, Vinice Hnanice, 0.75 l

Muškát moravský, Kabinet, 2017, Vinice Hnanice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13663
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Vinice Hnanice
Kategorie Kabinet
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 38/17
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinice Hnanice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

U tohoto vína žlutozelené barvy můžeme v aromatice najít akátový a muškátový květ, který přechází i do chuti. Ta je doplněna tóny karamboly, vlašského ořechu a grepu.

Doporučujeme podávat například ke grilovanému kapru na kmíně se šťouchaným bramborem a libečkem.

Ocenění:

  • Výstava vín Šatov 2018 - zlatá medaile
  • Moravské Budějovice 2018 - zlatá medaile
  • Grand Prix Vinex 2018 - stříbrná medaile
  • Decanter London 2018 - bronzová medaile

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korkový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hnanice
Trať: U Chlupa
Alkohol9,0 % obj
Kyseliny6,3 g/l
Zbytkový cukr30 g/l
Bezcukernatý extrakt21,2 g/l
Vinice Hnanice

Na tradici hnanického vinohradnictví založenou na terroir místních vín, navázala mladá vinohradnická společnost Vinice-Hnanice s.r.o. Tato firma začala podnikat na Znojemsku v roce 2003. Jejím hlavním cílem je dodávat hrozny svému partnerovi Znovín Znojmo. Zároveň sama vyrábí a lahvuje vysoce kvalitní víno. Společnost pěstuje víno na 150 hektarech vinic, které vlastní - trať Fládnická, U kapličky, Knížecí vrch, U chlupa. Soustřeďuje se především na Sauvignon - nyní pěstuje tuto odrůdu na 42 hektarech. Dále zde pěstují Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálavu, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Hospodaří na dalších 115 hektarech v Jaroslavicích a ve Vrbovci. Všechny vinice, na kterých společnost pracuje jsou zařazeny do integrované produkce, takže jsou přísně dodržovány ekologické způsoby ošetřování a to jak na vinicích, tak i při výrobě. Další rozhodující věcí pro výrobu širokého portfolia vín je rozdílné podloží vinic. Hnanice se rozkládají na hranici dvou geomorfologických soustav – prvohorního Českého masivu a třetihorní Karpatské předhlubně. Rozdílné podloží ovlivňuje vlastnosti vína a umožňuje zajímavé srovnání vín z různých viničních tratí.Pod značkou Vinice - Hnanice se setkáte s odrůdově typickými víny s bohatým chuťovým vjemem a vyráběnými moderními technologiemi. Firma klade vysoké nároky na svá vína, jsou to jedinečná vína, která si získají oblibu mezi znalci vín.