Müller Thurgau, Výběr z hroznů, 2012, Vinařství Ludvík Maděřič, 0.75 l

Müller Thurgau, Výběr z hroznů, 2012, Vinařství Ludvík Maděřič, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 7170
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2012
Šarže 2129
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Ludvík Maděřič. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Extraktivní víno bohaté chuti po medu a rozinkách s příjemným aroma broskví. V dochuti jsou cítit intenzivní karamelové tóny, perzistence je dlouhá. Hrozny tohoto vína pochází z BIO produkce. Během dozrávání bylo 30 % bobulí vysušeno sluncem do cibéb.

Doporučujeme podávat jako solitérní víno.

Obec: Velké Bílovice
Trať: Obory

Alkohol: 12,5 % obj.
Zbytkový cukr: 11,7 g/l
Kyseliny: 5,6 g/l
Bezcukernatý extrakt: 22,2 g/l

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Vinařství Ludvík Maděřič

Vinařství Maděřič je malé rodinné vinařství, které začalo s pěstováním vína v roce 1993. Vyrobí za rok více než 350 tisíc litrů vína a jeho vinice se rozprostírají na cca 30 hektarech. Firma má své sídlo v obci Moravský Žižkov ve velkopavlovické podoblasti. Vinice jsou umístěny ve dvou viničních tratích- Prechov, Slovenské. Podloží viniční trati Slovenské je jílovito-hlinité až písčitohlinité. V těžkých jílovitých půdách se výborně daří vínům červeným, zvláště Frankovce, odrůdě Cabernet Moravia a Modrému Portugalu. Půda viniční tratě Prechov je písčitá. Lehčí půdy dávají bohaté aroma bílým odrůdám Chardonnay, Veltlínskému zelenému, Rulandským odrůdám. Vinařství nabízí široký sortiment kvalitních vín, která by podle slov pana Maděřiče měly vnést do našeho života pohodu a radost.