Müller Thurgau, Pozdní sběr, 2015, Château Valtice, 0.75 l

Müller Thurgau, Pozdní sběr, 2015, Château Valtice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12524
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Château Valtice
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 881/15
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Valtice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno má nádhernou ovocnou vůni, zejména se objevují tóny broskve a grepu. V chuti je příjemné, vyvážené s dlouhou dochutí.

Doporučujeme podávat k pečeným rybám na bylinkách a k jemným sýrům.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2016 - Zlatá medaile
  • Valtické vinné trhy 2016 - Stříbrná medaile

Obec: Dolní Dunajovice
Trať: Dunajovský kopec

Alkohol: 12,5 % obj.
Zbytkový cukr: 6,8 g/l
Kyseliny: 6,5 g/l
Bezcukernatý extrakt: 20,3 g/l

Doporučená teplota podávání: 8 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dolní Dunajovice
Trať: Dunajovský kopec
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6,5 g/l
Zbytkový cukr6,8 g/l
Bezcukernatý extrakt20,3 g/l
Château Valtice

Château Valtice patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce vín. Současně je největším pěstitelem révy vinné. Vinice mají vynikající polohu, táhnou se podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov, Dolní Dunajovice až k Drnholci. Vinařství ve Valticích začalo provozovat několik šlechtických rodů, od čtrnáctého století se vinice staly majetkem známého rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejni rozšířili vinice a svoje vinařství postavili po vzoru francouzského vinařského dominia typu "Chateau". Byly postaveny dva unikátní sklepy, v roce 1430 Zámecký sklep, kde může být uloženo až 700tisíc litrů vína , později v roce 1640 byl vybudován Velký křížový sklep s kapacitou více než 1 milion litrů vína. Akciová společnost Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně více než 4 miliony lahví vína, soustřeďuje se především na výrobu přívlastkových vín, známých pod značkou Château Valtice. Vína vyrobená ve společnosti Vinné sklepy Valtice a.s. reprezentují moravské vinařství a získávají nejvyšší ocenění u nás i ve světě .Oblíbené odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Rulandské a Sauvignon jsou vyráběny v moderních technologických halách včetně řízeného chlazeného kvašení v nerezových cisternách, ale zároveň dozrávají i v historických sklepích, kde se víno připravuje na chvíli, kdy je stáčeno do lahví a dopraveno k zákazníkům aby přinášelo radost a potěšení.