Modrý Portugal, Výběr z hroznů, 2016, Vinice Hnanice, 0.75 l

-8 %
Modrý Portugal, Výběr z hroznů, 2016, Vinice Hnanice, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13487
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Vinice Hnanice
Kategorie Pozdní sběr
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 351/16
Uzávěr Korkový uzávěr
180 Kč
165 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Víno inkoustové barvy Vás překvapí aromatikou lesních jahod a lesní půdy po dešti, na které v chuti navazují tóny ostružin s harmonickým tříslem v závěru.

Doporučujeme k srnčím medailonkům s ostružinovou omáčkou.

 

Doporučená teplota podávání: 16-18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 4-6 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Vrbovec
Trať: Waldberg
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,2 g/l
Zbytkový cukr0,4 g/l
Bezcukernatý extrakt38,4 g/l
Vinice Hnanice

Na tradici hnanického vinohradnictví založenou na terroir místních vín, navázala mladá vinohradnická společnost Vinice-Hnanice s.r.o. Tato firma začala podnikat na Znojemsku v roce 2003. Jejím hlavním cílem je dodávat hrozny svému partnerovi Znovín Znojmo. Zároveň sama vyrábí a lahvuje vysoce kvalitní víno. Společnost pěstuje víno na 150 hektarech vinic, které vlastní - trať Fládnická, U kapličky, Knížecí vrch, U chlupa. Soustřeďuje se především na Sauvignon - nyní pěstuje tuto odrůdu na 42 hektarech. Dále zde pěstují Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálavu, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Hospodaří na dalších 115 hektarech v Jaroslavicích a ve Vrbovci. Všechny vinice, na kterých společnost pracuje jsou zařazeny do integrované produkce, takže jsou přísně dodržovány ekologické způsoby ošetřování a to jak na vinicích, tak i při výrobě. Další rozhodující věcí pro výrobu širokého portfolia vín je rozdílné podloží vinic. Hnanice se rozkládají na hranici dvou geomorfologických soustav – prvohorního Českého masivu a třetihorní Karpatské předhlubně. Rozdílné podloží ovlivňuje vlastnosti vína a umožňuje zajímavé srovnání vín z různých viničních tratí.Pod značkou Vinice - Hnanice se setkáte s odrůdově typickými víny s bohatým chuťovým vjemem a vyráběnými moderními technologiemi. Firma klade vysoké nároky na svá vína, jsou to jedinečná vína, která si získají oblibu mezi znalci vín.