Mešní víno, Veltlínské zelené, Pozdní sběr, Sur-lie, 2017, Rajhradské klášterní, 0.75 l

Akce
Mešní víno, Veltlínské zelené, Pozdní sběr, Sur-lie, 2017, Rajhradské klášterní, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15865
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Mešní
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 28/17
Uzávěr Skleněný uzávěr
189 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 9 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Odrůdové složení: Veltlínské zelené

Víno zářivě žluto zlaté barvy. Ve vůni najdeme tóny rozinek a rynglí, v bohaté chuti ovlivněné zráním na kvasinkách tóny kandovaného ovoce a javorového sirupu.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

 

Mešní víno

Mešní víno je víno, používané při eucharistii jako tzv. krev Páně. Římskokatolická církev používá z praktických důvodů bílé víno, pravoslavné církve používají symbolické červené. Podle českých zákonů je nutné, aby k označení vína za mešní byl vydán souhlas příslušné církve, Toto víno získalo souhlas s označením od Benediktýnského opatství v Rajhradě.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Rajhrad / Pravlov
Trať: Hájiska / V Dlouhých
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny5,1 g/l
Zbytkový cukr0,5 g/l
Bezcukernatý extrakt20,1 g/l
Rajhradské klášterní

Vinařství Rajhradské klášterní vinné sklepy najdeme v Rajhradě na Moravě, ve znojemské podoblasti. Firma navazuje na staleté tradice rajhradského benediktinského kláštera a produkci vín. Klášter byl založen již v roce 1048. Jeden z vinných sklepů, který byl vybudovaný v letech 1690 až 1692, slouží pro výrobu vín dodnes. V dnešní podobě bylo vinařství založeno v roce 2008. Vinařství vede Jiří Ruibar. Rajhradské klášterní vyrábí jakostní a přívlastková vína. Rozloha vinic je okolo 18,5 ha. Nakupují ale i hrozny od smluvních dodavatelů z blízkého okolí (v katastru Rajhradu a Dolních Kounic). Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Chardonnay, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Kerner, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské červené rané a Sauvignon. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, Neronet, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. Ve znaku vinařství i ve znaku města Rajhradu je klíč. První legenda praví, že je to klíč od nebeské brány. Druhá legenda, že je to symbol horenského práva.