Merlot, Mastri Vernacoli, DOC, 2018, Cavit Trento, 0.75 l

Merlot, Mastri Vernacoli, DOC, 2018, Cavit Trento, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14979
Země Itálie
Podoblast Trentino
Výrobce Cavit Trento
Odruda Merlot
Kategorie DOC
Kolekce Mastri Vernacoli
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Uzávěr Korkový uzávěr
159 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 7 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Suché víno hluboké rubínové barvy s fialovými odstíny, jako mladé se rozvíjí do cihlově červené. Aroma je čisté, příjemné, diskrétně ovocité, elegantní vyvážená chuť. Víno s dobrou strukturou a elegantním tělem.

Vinifikace: Tradiční metoda výroby červeného vína. Macerace s průměrnou délkou 9-10 dní. Poté probíhá krátký proces kvašení v nerezových tancích, následovaný mírným stařením v dubových sudech.

Doporučujeme podávat ke kuřecím kořeněným pokrmům.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,5 % obj
Cavit Trento

Cavit (italská zkratka Cantina Viticoltori del Trentino) je společenství sdružující skupinu 11 sklepů Trentino s celkovým počtem 4 500 pěstitelů hroznů. Společnost byla založena v roce 1950. V roce 1964 postavili dnešní areál Ravina di Trento, který se postupně zvětšoval, až na současných 80 000m2. Dnes Cavit shromažďuje, kontroluje a vybírá víno vyrobené v přidružených sklepích, dohlíží na každou fázi procesu výroby vín s respektem k životnímu prostředí. Cavit spolupracuje s renomovaným zemědělským institutem San Michele all'Adige (Edmund Mach Foundation). Výsledkem je kvalita, která je neustále ceněná v Itálii a v zahraničí.