Merlot, La Forge Estate, IGP, 2019, Paul Mas, 0.75 l

Náš tip
Merlot, La Forge Estate, IGP, 2019, Paul Mas, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16227
Země Francie
Výrobce Paul Mas
Odruda Merlot
Kategorie IGP
Kolekce La Forge Estate
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Paul Mas. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Toto červené suché víno s vynikajícím charakterem a elegancí doprovází temná purpurová barva se zářivými rubínovými odlesky a výrazná příjemná vůně po švestkách, ostružinách s tóny koření, moruší a dubu. Chuť je tělnatá s jemnými taniny, bohatá v ústech, s příchutí zralých lesních plodů, pražené kávy a koření provázená vleklým sametovým zakončením.

Hrozny byly sklizeny v oblasti Languedoc ze 17-24 let starých vinohradů s cíleně nízkou produkcí (58 hl na hektar) a poté víno zrálo po šest měsíců v dubových sudech. Pro zachování co nejvíce původního přírodního charakteru nebylo víno filtrováno.

Skvěle doplňuje vepřové a telecí maso grilované na venkovním grilu, či krůtí a drůbeží masa, těstoviny s tomatovými omáčkami nebo středně měkké sýry.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Paul Mas

Paul Mas najdeme ve vesničce Conas, nedaleko města Pézenas, v oblasti Languedoc-Roussillon ve Francii. Je to rodinné vinařství, které bylo založeno v roce 1892, kdy August Mas koupil první vinici. Od roku 1934 pokračuje Raymond Mas. Od roku 1954 Maxime Mas se svým bratrem. V současné době vede vinařství Jean-Claude Mas. Rozloha jejich vinic je dnes 320 ha. Dalších 800 ha mají nasmlouvaných. Pracují s více jak 30 různými odrůdami. Jejich vína dováží do více než 45 zemí. Získávají ocenění na mnoha prestižních zahraničních soutěžích.