Merlot, Ch. Dowina, Pozdní sběr - barrique, 2015, Vinselekt Michlovský, 0.75 l

-6 %
Merlot, Ch. Dowina, Pozdní sběr - barrique, 2015, Vinselekt Michlovský, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13431
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Merlot
Kategorie Pozdní sběr - barrique
Kolekce Ch. Dowina
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 2724
Uzávěr Korkový uzávěr
270 Kč
255 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Víno dlouhodobě zrálo v barrique sudech z francouzského dubu s významnou účastí nových sudů. Buket čerstvých povidel, pečeného ostružinového koláče a belgických pralinek je v chuti rozvíjen strukturovanými taniny s příjemnou dochutí pardubického perníku. Hrozny pochází z vinice s regulovanou sklizní. Jsou zpracovány technologií kontrolované fermentace s prodlouženým zráním na pevných částech hroznů.

Doporučujeme podávat k pečené dančí kýtě na kořenové zelenině s vinnou redukcí a bramborovými kroketami nebo k zrajícím sýrům s vnitřní a povrchovou plísní.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

 

Ch. Dowina

Vína jsou mimo jiné školena technologií batonáže (z franc. bâtonnage) jejíž podstatou je dočasné promíchávání vína s kaly obsahujícími stále aktivní kvasinky, přičemž nazrávání probíhá ve francouzských dubových sudech typu barrique. Pro zdůraznění vinařské tradice, která sahá až do dob Velké Moravy, vznikl název Château Dowina z původního pojmenování hradiště Dívčí Hrady v Pavlově. Díky způsoby zpracování víno získává nenapodobitelný charakter, originální aromatické tóny i buketní látky, bohatou strukturu a plnost v chuti.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Rakvice
Trať: Trkmansko
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny4,9 g/l
Zbytkový cukr2 g/l
Bezcukernatý extrakt27,2 g/l
Vinselekt Michlovský

Založení firmy Vinselekt Michlovský a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., který je jedním z předních odborníků v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné. Nesporně je také průkopníkem zavádění nových technologií, metod a poznatků do praxe. Často usedá i v hodnotících komisích vinařských soutěží. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Již od počátku existence sbírá Vinselekt Michlovský přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009 Jeho vína se pravidelně umisťují i v Salonu vín ČR. Roční produkce cca 1,3 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů tak technologickým zpracováním.