Merlot, Ch. Dowina, Pozdní sběr - barrique, 2015, Vinselekt Michlovský, 0.75 l

Merlot, Ch. Dowina, Pozdní sběr - barrique, 2015, Vinselekt Michlovský, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13431
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Merlot
Kategorie Pozdní sběr - barrique
Kolekce Ch. Dowina
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 2724
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinselekt Michlovský. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno dlouhodobě zrálo v barrique sudech z francouzského dubu s významnou účastí nových sudů. Buket čerstvých povidel, pečeného ostružinového koláče a belgických pralinek je v chuti rozvíjen strukturovanými taniny s příjemnou dochutí pardubického perníku. Hrozny pochází z vinice s regulovanou sklizní. Jsou zpracovány technologií kontrolované fermentace s prodlouženým zráním na pevných částech hroznů.

Doporučujeme podávat k pečené dančí kýtě na kořenové zelenině s vinnou redukcí a bramborovými kroketami nebo k zrajícím sýrům s vnitřní a povrchovou plísní.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

 

Ch. Dowina

Vína jsou mimo jiné školena technologií batonáže (z franc. bâtonnage) jejíž podstatou je dočasné promíchávání vína s kaly obsahujícími stále aktivní kvasinky, přičemž nazrávání probíhá ve francouzských dubových sudech typu barrique. Pro zdůraznění vinařské tradice, která sahá až do dob Velké Moravy, vznikl název Château Dowina z původního pojmenování hradiště Dívčí Hrady v Pavlově. Díky způsoby zpracování víno získává nenapodobitelný charakter, originální aromatické tóny i buketní látky, bohatou strukturu a plnost v chuti.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Rakvice
Trať: Trkmansko
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny4,9 g/l
Zbytkový cukr2 g/l
Bezcukernatý extrakt27,2 g/l
Vinselekt Michlovský

Založení firmy Vinselekt Michlovský a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., který je jedním z předních odborníků v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné. Nesporně je také průkopníkem zavádění nových technologií, metod a poznatků do praxe. Často usedá i v hodnotících komisích vinařských soutěží. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Již od počátku existence sbírá Vinselekt Michlovský přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009 Jeho vína se pravidelně umisťují i v Salonu vín ČR. Roční produkce cca 1,3 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů tak technologickým zpracováním.