Merlot, BIO, Výběr z hroznů - barrique, 2018, Vinařství Čech, 0.75 l

Merlot, BIO, Výběr z hroznů - barrique, 2018, Vinařství Čech, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15121
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Odruda Merlot
Kategorie Výběr z hroznů - barrique
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Šarže 7518B
CNM 25,8
Uzávěr Korkový uzávěr
230 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 4 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Víno tmavě granátové barvy s intenzivní vůní černých třešní, švestek a ostružin. V plné, hebké, extraktivní chuti je patrný nízký obsah kyselin. Najdeme v ní tóny kávy a ovocného koláče se smetanovo-vanilkovým nádechem. Dlouhá dochuť. Víno zrálo 6 měsíců v nových sudech z francouzského dubu o objemu 500 l a je vyrobeno bez přidaného SO2.

Doporučujeme podávat k pokrmům z pernaté zvěře nebo například srnčímu ragů.

Ocenění:

  • Biovíno 2019 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Týnec
Trať: Vinohrady
Alkohol14,5 % obj
Vinařství Čech

Vinařství Čech je rodinné vinařství se sídlem v Tvrdonicích na Moravě. Vinařství vzniká v roce 2010 po rozchodu majitelů původní vinařské firmy Čebav. Zakladatelem je Jan Čech. V roce 2011 zemřel, a tak nastupuje na jeho místo jeho syn Petr Čech. Ve firmě pracuje i dcera Jana a druhý syn Vladimír. Provozovna, která byla postavena v roce 2000 je vybavena nejmodernější vinařskou technologií. Používají crossflow filtry. Zaměřují se na vína jakostní, přívlastková, ale vyrábí i víno ledové. Rozloha jejich vinic je asi 20 ha. Z bílých odrůd pěstují: Sauvignon, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a Chardonnay. Z červených odrůd: Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Neronet a Dornfelder. Jejich filozofií je: „Kvalitní a dobré víno za rozumnou cenu, abyste se vždy rádi vraceli k vínu od Čecha z Tvrdonic“. Jejich vína získávají ocenění jak u nás, tak i v zahraničí.