Merlot, BIO, Výběr z hroznů - barrique, 2018, Vinařství Čech, 0.75 l

Merlot, BIO, Výběr z hroznů - barrique, 2018, Vinařství Čech, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15121
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Odruda Merlot
Kategorie Výběr z hroznů - barrique
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Šarže 7518B
CNM 25,8
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Čech. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno tmavě granátové barvy s intenzivní vůní černých třešní, švestek a ostružin. V plné, hebké, extraktivní chuti je patrný nízký obsah kyselin. Najdeme v ní tóny kávy a ovocného koláče se smetanovo-vanilkovým nádechem. Dlouhá dochuť. Víno zrálo 6 měsíců v nových sudech z francouzského dubu o objemu 500 l a je vyrobeno bez přidaného SO2.

Doporučujeme podávat k pokrmům z pernaté zvěře nebo například srnčímu ragů.

Ocenění:

  • Biovíno 2019 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Týnec
Trať: Vinohrady
Alkohol14,5 % obj
Vinařství Čech

Vinařství Čech je rodinné vinařství se sídlem v Tvrdonicích na Moravě. Vinařství vzniká v roce 2010 po rozchodu majitelů původní vinařské firmy Čebav. Zakladatelem je Jan Čech. V roce 2011 zemřel, a tak nastupuje na jeho místo jeho syn Petr Čech. Ve firmě pracuje i dcera Jana a druhý syn Vladimír. Provozovna, která byla postavena v roce 2000 je vybavena nejmodernější vinařskou technologií. Používají crossflow filtry. Zaměřují se na vína jakostní, přívlastková, ale vyrábí i víno ledové. Rozloha jejich vinic je asi 20 ha. Z bílých odrůd pěstují: Sauvignon, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a Chardonnay. Z červených odrůd: Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Neronet a Dornfelder. Jejich filozofií je: „Kvalitní a dobré víno za rozumnou cenu, abyste se vždy rádi vraceli k vínu od Čecha z Tvrdonic“. Jejich vína získávají ocenění jak u nás, tak i v zahraničí.