Malbec World Day 2021 + video degustace

Zajímá Vás, proč se slaví Malbec Day, odkud tato odrůda pochází a jak se v Argentině pěstuje? Chcete se dozvědět více o těchto fantastických vínech a ochutnat je společně s profesionálním sommelierem?

Tak si pořiďte tento balíček a k ochutnávce si pusťte video s degustací. Pod záštitou argentinské ambasády v Praze jsme vybrali 6 fantastických vín ze tří různých vinařství a třech oblastí.

17. dubna se Malbec World Day slaví po celém světě a podesáté se připojí i Češi. Vzhledem k aktuální situaci bohužel nemůže proběhnout řada degustačních akcí, ale slavit můžete alespoň v rodinném kruhu. Při ochutnávce nezapomeňte vína otevřít hodinu předem.

Ačkoliv Malbec pochází z Francie, jeho současnou domovinou je především Argentina. Díky příznivým klimatickým podmínkám a jedinečné půdě je tato odrůda rozšířená po všech vinařských regionech země, nejvíce pak v regionech Mendoza a Rio Negro. Argentina je s přehledem největším producentem Malbecu na světě. Více než 70 % všech vinic s touto odrůdou se nachází právě zde a lze ji tak považovat za národní odrůdu. Tak s námi pojďte ochutnat fantastická vína této odrůdy.

Kompletní nabídku všech vína této odrůdy najdete zde.

Malbec World Day 2021 + video degustace
Malbec World Day 2021 + video degustace
Malbec World Day 2021 + video degustace
Vybrané produkty