Malbec World Day 2020

Oslavte s námi Malbec World Day, který se na počest této odrůdy každoročně 17. dubna slaví po celém světě a ke kterému se připojí již podesáté i Češi. Vzhledem k aktuální situaci bohužel nemůže proběhnout řada degustačních akcí, ale slavit můžete alespoň v rodinném kruhu.

Pro tuto příežitost jsme připravili dva speciální balíčky vín: Malbec World Day 2020 a trochu levnější Malbec World Day 2020 II. Najdete v nich výběr našich oblíbených Malbeců.

Modrá odrůda Malbec původně pochází z jihozápadní Francie, konkrétně z regionu Cahors. Vyznačuje se plně kořenitou chutí červených plodů a vysokým obsahem tříslovin. O kvalitě a oblibě této odrůdy svědčí fakt, že je jednou ze šesti modrých odrůd schválených pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Ačkoliv pochází z Francie, jeho současnou domovinou je především Argentina. Díky příznivým klimatickým podmínkám a jedinečné půdě je tato odrůda rozšířená po všech vinařských regionech země, nejvíce pak v regionech Mendoza a Rio Negro. Argentina je s přehledem největším producentem Malbecu na světě. Více než 70 % všech vinic s touto odrůdou se nachází právě zde a lze ji tak považovat za národní odrůdu.

Z vín rozhodně doporučujeme vyzkoušet Malbec Festivo 2018, Malbec Famiglia 2016 nebo Malbec La Maravilla 2016.

Kompletní nabídku všech vína této odrůdy najdete zde.

Malbec World Day 2020
Vybrané produkty