Malbec - Chardonnay, Varietals, Santa Julia, 2x 0,75l + dárková krabička

Malbec - Chardonnay, Varietals, Santa Julia, 2x 0,75l + dárková krabička
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 10831
Země Argentina
Oblast Mendoza
Výrobce Santa Julia
Kolekce Varietals
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Santa Julia. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Malbec, Varietals, 2013, Santa Julia, 0,75l

Suché víno intenzivní fialové barvy, koncentrované a zářivé. Komplexní aroma se stopami zralého ovoce, fíků, švestek a hrozinek. Víno s plným tělem, bohatými taniny, výborně vyvážené s dlouho přetrvávajícím dozvukem.

Vinifikace: Ruční sběr hroznů. Klasická fermentace za přítomnosti ušlechtilých kvasinek a 10 denní macerace se slupkami.

Doporučujeme podávat k červeným masům a sýrům nebo k těstovinám s červenými omáčkami.

Alkohol: 13,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let.

Chardonnay, Varietals, 2014, Santa Julia, 0,75l

Suché víno jemné žluté barvy se zelenkavými odstíny. Lahodné víno se stopami banánů, jablek, hrušek, melounu a medu, s náznaky sušeného ovoce. V chuti pestré s výbornou kyselinkou, mimořádně harmonickým a vyváženým dozvukem.

Vinifikace: Krátká před fermentační macerace za studena pro extrakci bohatého aroma. Kvašení pod kontrolovanou teplotou za přidání vybraných kmenů ušlechtilých kvasinek. Bezprostřední lahvování pro udržení svěžesti.

Doporučujeme poádvat jako aperitiv, či k rybám, kuřeti, těstovinám nebo k sýrům.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2015 - zlatá medaile

Alkohol: 13,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Santa Julia

Santa Julia Bodega se nachází nedaleko argentinského města Mendoza, v podhůří mohutných And. Vinařství bylo založeno začátkem 90. let rodinou Zuccardi, která jej dosud provozuje a těží ze zkušeností již třetí generace vinařů. Mezi zde pěstovanými odrůdami najdeme tradiční Malbec, Chardonnay nebo Cabernet Sauvignon. Vedle nich jsou zde i v Argentině spíše netradiční odrůdy jako Viognier, Pinot Grigo nebo Tempanillo. Vinařství bylo pojmenováno podle jediné dcery zakladatele José Zuccardi. Rodinná firma naplňuje svůj závazek vyrábět vína nejvyšší kvality za dodržení pravidel udržitelného rozvoje, která přispívají k péči o životní prostředí.