Malbec - Chardonnay, Reserva, 2013, Santa Julia, 2x 0,75l + dárková krabička

Malbec - Chardonnay, Reserva, 2013, Santa Julia, 2x 0,75l + dárková krabička Země původu
Vlastnosti
ID produktu 10832
Země Argentina
Oblast Mendoza
Výrobce Santa Julia
Kategorie Reserva
Kolekce Varietals
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
455 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Malbec, Reserva, 2013, Santa Julia, 0,75l

Suché víno tmavě fialové barvy s purpurovými odlesky. Typické aroma Malbecu, zralých fíků, švestek a marmelády, se stopami vanilky, tabáku, kávy a čokolády. Víno plného těla, s nasládlými taniny, výbornou strukturou a dlouhým dozvukem. Víno zrálo 10 měsíců ve francouzských dubových sudech.

Vinifikace: Klasická fermentace za přítomnosti vybraných kvasinek při teplotě 25 °C. Celá macerace trvá 20 dní a po ní následuje 10ti měsíční zrání ve francouzských sudech.

Doporučujeme podávat k červeným masům a sýrům nebo k těstovinám s červenými omáčkami.

Alkohol: 13,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let.

Chardonnay, Reserva, 2013, Santa Julia, 0,75l

Suché víno středně intenzivní žluté barvy se zelenými odlesky. Aroma zralého bílého ovoce jako jsou hrušky, jablka a banány, se stopami vanilkového másla a medu. Komplexní víno plného těla, velmi dobře vyvážené, s výtečným charakterem a dlouhým dozvukem.

Vinifikace: Macerace za přítomnosti slupek a nízké teploty (max. 18 °C). Poté následuje fermentace ve francouzských sudech za přidání vybraných kvasinek. Víno zrálo 6 měsíců ve francouzských dubových sudech.

Doporučujeme podávat k rybám, těstovinám v bílé omáčce, sýrům a k ovoci.

Alkohol: 14,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Santa Julia

Santa Julia Bodega se nachází nedaleko argentinského města Mendoza, v podhůří mohutných And. Vinařství bylo založeno začátkem 90. let rodinou Zuccardi, která jej dosud provozuje a těží ze zkušeností již třetí generace vinařů. Mezi zde pěstovanými odrůdami najdeme tradiční Malbec, Chardonnay nebo Cabernet Sauvignon. Vedle nich jsou zde i v Argentině spíše netradiční odrůdy jako Viognier, Pinot Grigo nebo Tempanillo. Vinařství bylo pojmenováno podle jediné dcery zakladatele José Zuccardi. Rodinná firma naplňuje svůj závazek vyrábět vína nejvyšší kvality za dodržení pravidel udržitelného rozvoje, která přispívají k péči o životní prostředí.