Ludmila červená, Modrý Portugal, Jakostní známkové, 2017, Chateau Mělník, 0.75 l

Ludmila červená, Modrý Portugal, Jakostní známkové, 2017, Chateau Mělník, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15172
Oblast Čechy
Podoblast Mělnická
Výrobce Chateau Mělník
Kategorie Jakostní známkové
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže LČ/17-1
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Chateau Mělník. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Ludmila, to je nestárnoucí klasika z Mělníka v originální lahvi typu Kalamář, kterou vinařství Lobkowicz používá již od roku 1812.

Červené víno s jemnou rubínovou barvou. Jemná květinová vůně s tóny třešní, ostružin a vanilky. V chuti je víno ovocně dřevité s dlouhou dochutí, kterou získalo ležením v dřevěných sudech.

 

Doporučená teplota podávání: 14 - 16 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,0 % obj
Chateau Mělník

Chateau Mělník Jiřího Lobkowicze navazuje na staletou tradici pěstování vína na Mělníku rodinou Lobkowicz. Ta sahá až do roku 1753, kdy se hraběnka Ludmila Černínová provdala za knížete Lobkowicze a věnem dostale 4 mělnické vinice. Poté se vinařství rodina věnovala až do roku 1948, kdyby zámek i s vinicemi zestátněn. Do majetku rodiny se vrátil až restitucí v roce 1992, kdy následně Otakar Lobkowicz přepsal veškerý majetek na svého syna Jiřího Lobkowicze, který na zámku žije dodnes. V roce 2009 obnovil výrobu vín v zámku a v současnosti produkuje ročně kolem 40 tisíc lahví převážně známkových vín ročně v čele se legendární Ludmilou.