Jindřich Kadrnka vyhlášen Vinařstvím roku 2022

Vytvořeno06.02.2023
Jindřich Kadrnka vyhlášen Vinařstvím roku 2022

Absolutním šampionem a zároveň vítězem kategorie malých vinařství (do 50 tisíc lahví / rok) se stal Jinřich Kadrnka.

Vyhlášení proběhlo už tradičně na pódiu hvězdárny a planetária v Brně pod vedením moderátora Marka Ebena. Malé rodinné vinařství Jindřicha Kadrnky z Březí na Mikulovsku, které je proslulé zejména svými regionálně charakteristickými ryzlinky, se letos nominovalo do soutěže vůbec poprvé a hned slaví nejvyšší úspěch. Zakládají si zejména na svých vinicích, které považují za nejcennější a nejdůležitější prvek výroby vína. Rozhodli se také jít cestou opravdu suchých vín v drtivé většině bez pomyslného zakulacujícího zbytkového cukru.

„Obrovská radost, obrovské zadostiučinění, obrovské překvapení a obrovské díky celé mé rodině, bez které bych tady dneska nebyl a nevinařil. Ale hlavně by naše vinařství nezískalo tři neskutečně nádherná ocenění,“ sdělil bezprostředně po vyhlášení dojatý Jindřich Kadrnka.

Aktuální novinky od Jindry můžete ochutnat v novém degustačním balíčku.

Ve své kategorii porazil finalisty vinařství Plenér a Škrobák a celkově překonal například vinařství THAYA (vítěz v kategorii střední vinařství), Chateau Valtice nebo Annovino Lednice.

A za pozornost také stojí limitovaná dárková kolekce Vlašáků Peace Wine.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení