Irsai Oliver / Solaris, Výběr z hroznů, 2021, Štěpán Maňák, 0.75 l

Irsai Oliver / Solaris, Výběr z hroznů, 2021, Štěpán Maňák, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17560
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Odruda Cuvée
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2021
CNM 24
Šarže 2102
Uzávěr Šroubový uzávěr
na dotaz na dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy - zlatá medaile
  • Festwine 2022 - zlatá medaile

Doporučená teplota podávání: 12 - 14 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 1 - 3 let od lahvování.

Obec: Žádovice
Trať: Fěruňk
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny7,4 g/l
Zbytkový cukr6,6 g/l
Štěpán Maňák

Vinařství Štěpán Maňák je rodinné vinařství v obci Žádovice, ve slovácké podoblasti jižní Moravy, asi 6 km od Kyjova. Firmu založil v roce 1992 Štěpán Maňák. Rozloha jejich vinic je 15ha. Převažující podloží jsou spraše. Přes 6 ha vinic mají v katastru obce Kostelec, kde pěstují odrůdy: Rulandské bílé, Muškát moravský, Chardonnay a Muller Thurgau. Další vinice se nacházejí v Žádovicích. Zde pěstují odrůdy: Ryzlink Rýnský, Tramín červený, Sylvánské zelené, Sauvignon, Rulandské šedé, Rulandské modré, Merlot, Svatovavřinecké a Cabernet Moravia. Ošetřování vinic provádí v souladu s integrovanou produkcí. Zaměřují se převážně na přívlastková vína. Vyrábí také slámové a ledové víno. Jejich roční produkce je 120.000l. Vinařství Štěpán Maňák je jediné vinařství v ČR, které vyrábí suché a velmi koncentrované višňové víno. Rodina Maňákových má jako první v ČR certifikovaný systém HACCP v tomto oboru. Většina vín má řadu ocenění jak v domácích, tak i světových soutěžích.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení