Irsai Oliver, Kabinet, 2019, Vinice Hnanice, 0.75 l

Irsai Oliver, Kabinet, 2019, Vinice Hnanice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15454
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Vinice Hnanice
Odruda Irsai Oliver
Kategorie Kabinet
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Šarže 1A/19
Uzávěr Šroubový uzávěr
165 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 4 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Toto víno žluto zelené barvy Vás v aromatice zaujme tóny kvetoucí louky, papáji a listy muškátu, který přechází i do chuti. Ta je doplněna tóny pomela, meruněk a šťavnatou kyselinkou v závěru.

Doporučujeme podávat k citrusovému carpaciu a meruňkové zmrzlině.

Ocenění:

  • Vinum Juvenale 2020 - zlatá medaile

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hnanice
Trať: U Chlupa
Alkohol11,0 % obj
Kyseliny5,4 g/l
Zbytkový cukr9,7 g/l
Bezcukernatý extrakt21,9 g/l
Vinice Hnanice

Na tradici hnanického vinohradnictví založenou na terroir místních vín, navázala mladá vinohradnická společnost Vinice-Hnanice s.r.o. Tato firma začala podnikat na Znojemsku v roce 2003. Jejím hlavním cílem je dodávat hrozny svému partnerovi Znovín Znojmo. Zároveň sama vyrábí a lahvuje vysoce kvalitní víno. Společnost pěstuje víno na 150 hektarech vinic, které vlastní - trať Fládnická, U kapličky, Knížecí vrch, U chlupa. Soustřeďuje se především na Sauvignon - nyní pěstuje tuto odrůdu na 42 hektarech. Dále zde pěstují Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálavu, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Hospodaří na dalších 115 hektarech v Jaroslavicích a ve Vrbovci. Všechny vinice, na kterých společnost pracuje jsou zařazeny do integrované produkce, takže jsou přísně dodržovány ekologické způsoby ošetřování a to jak na vinicích, tak i při výrobě. Další rozhodující věcí pro výrobu širokého portfolia vín je rozdílné podloží vinic. Hnanice se rozkládají na hranici dvou geomorfologických soustav – prvohorního Českého masivu a třetihorní Karpatské předhlubně. Rozdílné podloží ovlivňuje vlastnosti vína a umožňuje zajímavé srovnání vín z různých viničních tratí.Pod značkou Vinice - Hnanice se setkáte s odrůdově typickými víny s bohatým chuťovým vjemem a vyráběnými moderními technologiemi. Firma klade vysoké nároky na svá vína, jsou to jedinečná vína, která si získají oblibu mezi znalci vín.