If God exists, I hope he has a good excuse, Riesling, Naturální víno, Milan Nestarec, 0.75 l

If God exists, I hope he has a good excuse, Riesling, Naturální víno, Milan Nestarec, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15629
Oblast Morava
Výrobce Milan Nestarec
Odruda Riesling
Kategorie Naturální víno
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Uzávěr Korkový uzávěr
395 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 12 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
pondělí 2.8
Podrobnosti

IF GOD EXISTS, I HOPE HE HAS A GOOD EXCUSE, je Milanova parafráze na slova Woodyho Allena, která si vykládá ironicky po svém, stejně jako výrobu vína.  Ochutnáte divoký ryzlink, který vás svou nevázaností vystřelí hodně vysoko. Pozor ale potom na pád z vysoké výšky! Fajn nový a opět lehce návykový zážitek!

Ryzlink rýnský ze třech ročníků (2017, 2018 a 2019) a různých sudů. Víno bez macerace na slupkách. Neobyčejný Ryzlink, který skvěle odráží lehké sprašové půdy. Nehledejte v něm „typický rýňák“, ale krásné víno osvobozené od tabulkových popisů.

Nečiřeno, nefiltrováno, nesířeno. 100% naturální víno!

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Případný kal nebo sediment není vadou vína, ale přirozenou vlastností.

Autentisté - naturální vína

Vinařství Milan Nestarec je šlenem sdružení Autentistů, které v roce 2008 založil spisovatel a vinař Bogdan Trojak. Autentisté se koncentrují na přípravu vín „neinvazivními“, tradičními postupy. Jejich cílem je tvorba poctivých, přírodu respektujících vín, v nichž se naplno odráží duch vinařské krajiny zachycený osobitou rukou vnímavého vinaře. Skutečné víno by mělo být podle Autentistů hodnověrným nápojem získaným toliko z hroznů, bez nadbytečných technologických zásahů a přidávaných látek – selektovaných kvasinek, enzymů, taninů či čiřidel. Ve vinicích pak dodržují pravidla platná pro bioprodukci. Autentisté vnímají svoji práci jako poslání. Nejde pouze o podnikání – důležité je, aby někdo zachoval chuť tradičních vín a dal díky šetrným postupům vyniknout skutečnému terroiru. Všichni členové se musí řídit "Chartou Autentistů".

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,0 % obj
Milan Nestarec

Milan Nestarec je nadšený vinař z Moravského Žižkova, který se věnuje produkci prvotřídních naturálních vín. Jeho práce je vysoce ceněna mezi všemi milovníky zcela přírodních vín po celém světe. V prodeji je najdete například v New Yorku, Tokyu, Londýně, Singapuru, Paríži či Montrealu. Milan je také šlenem spolku Autentisté. Vinaři zde sdružení se řídí Chartou Autentistů, která stanovuje vlastní přísná pravidla pro pěstování vín, daleko převyšující běžnou kategorii BIO. Vína jsou převážně nečiřená, nesířená a nefiltrovaná.

„Jsme přesvědčeni, že přirozené metody pěstování révy vinné a zpracování hroznů jsou nejvhodnější a vedou k tomu nejlepšímu výsledku. Jedná se o řemeslo, které vyžaduje hluboký morální závazek. Není zde místo pro lež a každá chyba má důsledky, se kterými se následně musíme vypořádat. Tato práce nám dává pochopit, co je to příroda a pokud jí nebudeme naslouchat a respektovat ji, tak pracujeme sami proti sobě.“ - Milan Nestarec.