Grüner Veltliner, Steinfeder Hochrain, 2020, Domäne Wachau, 0.75 l

Nové
Grüner Veltliner, Steinfeder Hochrain, 2020, Domäne Wachau, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16699
Země Rakousko
Oblast Wachau
Výrobce Domäne Wachau
Odruda Grüner Veltliner
Kategorie Qualitätswein
Kolekce Steinfeder
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2020
Uzávěr Šroubový uzávěr
270 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 23 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 21.9
Podrobnosti

Zářivě slámově žlutá barva s jemnými zelenkavými odlesky. Vůně angreštu, bílého pepře se mísí s rebarborou a senem. Na patře je tento veltlín šťavnatý a vyvážený s dlouhým závěrem. Mírně plnější tělo je podobné Federspielu ve velkém stylu.

Doporučujeme podávat jako perfektní doplněk ke klasické české kuchyni, stejně jako k těstovinám, smaženým pokrmům a vydatným jídlům. Pijte ideálně mladý během prvních 2 let po lahvování pro zachování maximální čerstvosti.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 9 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 2 let.

 

Steinfeder

Tráva s úzkými stébly, která roste na zdejších kamenných půdách, dala jméno této kategorii. Jemné ovocné aroma a bohatost při obsahu alkoholu max. 11,5% z něho činí lehké, svěží víno, ideálního průvodce k předkrmům, studeným bufetům, jako víno na party a také jako klasické "letní víno".

Zobrazit méněZobrazit více
Vinice: Hochrain
Alkohol11,5 % obj
Domäne Wachau

Díky velkému know-how a historii patří toto vinařství mezi nejlepší výrobce bílých vín v nejprestižnější rakouské vianřské oblasti Wachau. Vinařství disponuje terasovitými vinicemi, které jsou ohraničeny kamennou zdí, bez použití betonu a malty. Vínadokonale odráží unikátní terroir zdejších vinic. Hlavní odrůdou je zde Grüner Veltliner, který představuje asi 55 % plochy vinic. Další místní proslulou odrůdou je Rieslink a z modrých pak především Zweigelt .Suchá bílá vína z oblasti Wachau jsou podle svého přírodního obsahu alkoholu spolkem Vinea Wachau dělena do následujících tří kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd.