Grüner Veltliner, Steinfeder Gneis + Löss, 2020, Domäne Wachau, 0.75 l

-11 %
Grüner Veltliner, Steinfeder Gneis + Löss, 2020, Domäne Wachau, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16166
Země Rakousko
Oblast Wachau
Výrobce Domäne Wachau
Odruda Grüner Veltliner
Kategorie Qualitätswein
Kolekce Steinfeder
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
Uzávěr Šroubový uzávěr
250 Kč 207 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:dnes Osobně v Praze: dnes po 17:30 Přepravní společností:zítra
Podrobnosti

Ochutnejte mladé víno 2020 z Wachau. Ve sklenici vás upoutá jasně zelenožlutá barva. Ve vůni je cítit citrusy, zelené jablko angrešt a jemnou kořenitost.  Víno je lehké s příjemnou kyselinkou.

Pijte ideálně mladý během prvních 2 let po lahvování pro zachování maximální čerstvosti.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 9 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 2 let.

 

Steinfeder

Tráva s úzkými stébly, která roste na zdejších kamenných půdách, dala jméno této kategorii. Jemné ovocné aroma a bohatost při obsahu alkoholu max. 11,5% z něho činí lehké, svěží víno, ideálního průvodce k předkrmům, studeným bufetům, jako víno na party a také jako klasické "letní víno".

Vinice: Hochrain
Alkohol11,5 % obj
Domäne Wachau

Díky velkému know-how a historii patří toto vinařství mezi nejlepší výrobce bílých vín v nejprestižnější rakouské vianřské oblasti Wachau. Vinařství disponuje terasovitými vinicemi, které jsou ohraničeny kamennou zdí, bez použití betonu a malty. Vínadokonale odráží unikátní terroir zdejších vinic. Hlavní odrůdou je zde Grüner Veltliner, který představuje asi 55 % plochy vinic. Další místní proslulou odrůdou je Rieslink a z modrých pak především Zweigelt .Suchá bílá vína z oblasti Wachau jsou podle svého přírodního obsahu alkoholu spolkem Vinea Wachau dělena do následujících tří kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd.