Grüner Veltliner, Smaragd Dürnstein, 2018, Domäne Wachau, 0.75 l

Nové
Náš tip
Grüner Veltliner, Smaragd Dürnstein, 2018, Domäne Wachau, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15242
Země Rakousko
Oblast Wachau
Výrobce Domäne Wachau
Odruda Grüner Veltliner
Kategorie Qualitätswein
Kolekce Smaragd
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Uzávěr Šroubový uzávěr
425 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 6 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
pondělí 2.3
Podrobnosti

Jasná zeleno-žlutá barva, osobité a výrazné aroma zralých jablek, kiwi a physalis s jemným náznakem pepře. V chuti je velmi bohaté, ovocné a se svěží kyselinkou a dlouhou dochutí.

Doporučujeme podávat dobře vychlazené. Dokonale doprovází smažená jídla, krémové omáčky i drůbež.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 3-5 let.

 

Smaragd

Nádherná smaragdová ještěrka, která se sluní na wachauských prastarých kamenných půdách, se stala patronkou této kategorie: suché, husté, komplexní víno s typickou wachauskou finesou, obsahující minimálně 12,5 % alkoholu, má velký potenciál. Vyspělý Smaragd se velmi dobře snáší s komplexními pokrmy - víno pro velký požitek.

 

Zobrazit méněZobrazit více
Vinice: Dürnstein
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny6 g/l
Zbytkový cukr1,7 g/l
Domäne Wachau

Díky velkému know-how a historii patří toto vinařství mezi nejlepší výrobce bílých vín v nejprestižnější rakouské vianřské oblasti Wachau. Vinařství disponuje terasovitými vinicemi, které jsou ohraničeny kamennou zdí, bez použití betonu a malty. Vínadokonale odráží unikátní terroir zdejších vinic. Hlavní odrůdou je zde Grüner Veltliner, který představuje asi 55 % plochy vinic. Další místní proslulou odrůdou je Rieslink a z modrých pak především Zweigelt .Suchá bílá vína z oblasti Wachau jsou podle svého přírodního obsahu alkoholu spolkem Vinea Wachau dělena do následujících tří kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd.

Zákazníci k tomuto zboží kupují