Grüner Veltliner, Heinz & Friends, 2019, Domäne Wachau, 0.75 l

Grüner Veltliner, Heinz & Friends, 2019, Domäne Wachau, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15612
Země Rakousko
Oblast Wachau
Výrobce Domäne Wachau
Odruda Grüner Veltliner
Kategorie Qualitätswein
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Domäne Wachau. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Klasický zářivý Veltlín, který nese jmého po hlavním sklepmistrovi Heinzovi Frischengruberovi. Jasně slámově žlutá barva s jemnými nazelenalými odlesky. Vůně čerstvého jablka, bílého pepře, kdoule a lučních bylinek. Středně plné a vyvážené víno s osvěžující kyselinkou a ovocnou chutí.

Doporučujeme podávat dobře vychlazené přímo z vinotéky k bílému masu a rybám. Perfektně doplní i tradiční Wiener Schnitzel.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 9 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 2 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6,4 g/l
Zbytkový cukr1,2 g/l
Domäne Wachau

Díky velkému know-how a historii patří toto vinařství mezi nejlepší výrobce bílých vín v nejprestižnější rakouské vianřské oblasti Wachau. Vinařství disponuje terasovitými vinicemi, které jsou ohraničeny kamennou zdí, bez použití betonu a malty. Vínadokonale odráží unikátní terroir zdejších vinic. Hlavní odrůdou je zde Grüner Veltliner, který představuje asi 55 % plochy vinic. Další místní proslulou odrůdou je Rieslink a z modrých pak především Zweigelt .Suchá bílá vína z oblasti Wachau jsou podle svého přírodního obsahu alkoholu spolkem Vinea Wachau dělena do následujících tří kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd.

Zákazníci k tomuto zboží kupují