Grüner Veltliner, Federspiel Weissenkirchen, 2019, Domäne Wachau, 0.75 l

Grüner Veltliner, Federspiel Weissenkirchen, 2019, Domäne Wachau, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15488
Země Rakousko
Oblast Wachau
Výrobce Domäne Wachau
Odruda Grüner Veltliner
Kategorie Qualitätswein
Kolekce Federspiel
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Domäne Wachau. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Křišťálově čistá zelenavě žlutá barva. Tento veltlín nabízí aroma bílého pepře, angreštu a náznaky grepu. Středně tělnaté s čerstvou kyselostí dodává celkový dojem harmonie. Pikantní vůně spárována s jemnou ovocnou chutí je výsledkem klasického Federspielu z vinic Weissenkirchen.

Dokonale doprovází fritované pokrmy jako tradiční "Wiener Schnitzel", stejně jako drůbež, zeleninová jídla a různé rybí pokrmy.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 9 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 2-3 let.

 

Federspiel

Vína označená touto kategorií se hodí k mnohým příležitostem : spojují v sobě eleganci a svěžest vín z kategorie Steinfeder a hluboké ovocné tóny kategorie Smaragd. Osvěžující ovocná chuť a elegance je ideální k masovým a rybím pokrmům. Jedná se o klasické rakouské víno, určené pro mnohé příjemné okamžiky.

Zobrazit méněZobrazit více
Vinice: Weissenkirchen
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,5 g/l
Zbytkový cukr1,4 g/l
Domäne Wachau

Díky velkému know-how a historii patří toto vinařství mezi nejlepší výrobce bílých vín v nejprestižnější rakouské vianřské oblasti Wachau. Vinařství disponuje terasovitými vinicemi, které jsou ohraničeny kamennou zdí, bez použití betonu a malty. Vínadokonale odráží unikátní terroir zdejších vinic. Hlavní odrůdou je zde Grüner Veltliner, který představuje asi 55 % plochy vinic. Další místní proslulou odrůdou je Rieslink a z modrých pak především Zweigelt .Suchá bílá vína z oblasti Wachau jsou podle svého přírodního obsahu alkoholu spolkem Vinea Wachau dělena do následujících tří kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd.