Grüner Veltliner, Federspiel Katzensprung, 2020, Domäne Wachau, 0.75 l

Nové
Náš tip
Grüner Veltliner, Federspiel Katzensprung, 2020, Domäne Wachau, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16698
Země Rakousko
Oblast Wachau
Výrobce Domäne Wachau
Odruda Grüner Veltliner
Kategorie Qualitätswein
Kolekce Federspiel
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2020
Uzávěr Šroubový uzávěr
265 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 28 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pondělí 9.8
Podrobnosti

Víno světle žluté barvy má krásné aroma červených jablek, citrusů a kdoulí. Díky vyšší kyselince je chuť velmi svěží a skvěle vyvážené s nízkým zbytkovým cukrem. V dochuti je cítit lehká mineralita. Skvělé, mladé víno.

Doporučujeme podávat k tradiční české kuchyni / rakouské kuchyni a proslavený "Wiener Schnitzel", k rybám, mořským plodům a drůbeži.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

 

Federspiel

Vína označená touto kategorií se hodí k mnohým příležitostem : spojují v sobě eleganci a svěžest vín z kategorie Steinfeder a hluboké ovocné tóny kategorie Smaragd. Osvěžující ovocná chuť a elegance je ideální k masovým a rybím pokrmům. Jedná se o klasické rakouské víno, určené pro mnohé příjemné okamžiky.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6,5 g/l
Zbytkový cukr1 g/l
Domäne Wachau

Díky velkému know-how a historii patří toto vinařství mezi nejlepší výrobce bílých vín v nejprestižnější rakouské vianřské oblasti Wachau. Vinařství disponuje terasovitými vinicemi, které jsou ohraničeny kamennou zdí, bez použití betonu a malty. Vínadokonale odráží unikátní terroir zdejších vinic. Hlavní odrůdou je zde Grüner Veltliner, který představuje asi 55 % plochy vinic. Další místní proslulou odrůdou je Rieslink a z modrých pak především Zweigelt .Suchá bílá vína z oblasti Wachau jsou podle svého přírodního obsahu alkoholu spolkem Vinea Wachau dělena do následujících tří kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd.