Grüner Veltliner, 2020, Hareter, 0.75 l

Grüner Veltliner, 2020, Hareter, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16400
Země Rakousko
Oblast Burgenland
Výrobce Weingut Hareter
Odruda Grüner Veltliner
Kategorie Naturální víno
Kolekce BIO
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Weingut Hareter. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Pro Burgenland klasická odrůda Veltlínské zelené, která hrdě hlásí "Zpátky ke kořenům". Ve vůni jsou cítit byliné tóny v čele s citronovým tymiánem doprovázené čerstvým ovocem. Chuť je příjemně kořenitá a komplexní s lehkou mineralitou v dochuti.

Pěstování révy i výroba tohoto vína probíhá v biodynamickém řežimu s minimálními zásahy ve vinici a ve sklepě. Víno bylo testováno na množství histaminu menším než 0,1 mg/l. Víno tak lze označit za nízkohistaminové a je v hodné i pro osoby s jeho intolerancí. Vhodné je i pro Vegany.

Doporučujeme podávat ke žlutému kari s kuřecím masem či zeleninou či slanému závinu s kyselým jablečným pyré.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Weiden am See
Alkohol11,0 % obj
Weingut Hareter

Mladé biodynamické vinařství Hareter se nachází na břehu rakouského jezera Neusiedler v obci Weiden am See. Majitel Thomas Hareter dbá na maximální péči o vinohrad a podporu lokálního zemědělství. V roce 2006 přešlo vinařství na pěstování a výrobou vín v organickém režimu a v roce 2009 získalo certifikaci BIO. Vína jsou převážně naturální a perfektně odrážejí místo vzniku a původní surovinu. Díky tomuto přístupu a unikátnímu terroir obsahují tato vína minimální množství změřeného histaminu a mohou tedy být označena jako nízkohistaminová vína. Tato vína jsou vhodná dokonce i pro vegany.