Grand cuvée červené, Pozdní sběr, 2017, Moravíno, 0.75 l

Grand cuvée červené, Pozdní sběr, 2017, Moravíno, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15347
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Moravíno
Odruda Cuvée
Kategorie Pozdní sběr
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 822
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Moravíno. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Cuvée odrůd Svatovavřinecké a Frankovka má intenzivní barvu s bohatou kořeněnou vůní s tóny vanilky a tabákových listů. Chuť je vyvážená, sladce džemová s jemnou tříslovinou. Víno zrálo v dubových sudech.

Doporučujeme podávat k pečené huse a tvrdým sýrům.

Ocenění:

  • Valtické vinné trhy 2019 - šampion červených vín

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3-5 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Mikulov
Trať: Pod Svatým kopečkem I.
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny4,5 g/l
Zbytkový cukr0,5 g/l
Moravíno

Vinařství se sídlem ve Valticích, v hlavním městě vína, hospodaří na 27 ha vlastních vinic. Bílá vína jsou jemně aromatická s vůní květin, doplněná medolipových akcentem, který je dotvářen zráním vín v dubových sudech. Červená vína se vyznačují vůní po lesním ovoci a džemu. Vybrané partie vín zrají v barikových sudech. Sortiment doplňují vína Grand cuvée bílé a Grand cuvée červené, které výběrem vhodných odrůd a typu vín vytváří zajímavé kompozice a předčí svou komplexností i vína odrůdová. Vinařství bylo iniciátorem založení spolku VOC Valtice.