Fronsac, 2005, Château de La Riviere, 0.75 l

Náš tip
Fronsac, 2005, Château de La Riviere, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 6742
Země Francie
Oblast Bordeaux
Podoblast Fronsac
Výrobce Château de La Riviere
Odruda Cuvée
Kategorie AOC
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2005
590 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Odrůdové složení: Merlot 75% a Sauvignon franc 25 %

Ročník 2005 patří k těm nejlepším a na kvalitě vína je to znát. Vysoká ovocnost vyvážená tříslovinou, až neuvěřitelně plná chuť s dlouhým dovětkem a omamná vůně lesních plodů charakterizují tento ročník. Víno skvěle zraje a stále je v plné kondici s potenciálem k dalšímu zrání.

Ocenění:

  • Medaille d'OR Paris 2007 - zlatá medaile


Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat 15 i více let.

Zobrazit méněZobrazit více
Château de La Riviere

Vinařský region Fronsac z oblasti Bordeaux není ve světě tak znám, jako např, regiony St.Emilion, nebo Medoc, neboť vína z tohoto regionu se více prodávala ve Francii a v minulosti nebyla exportována. Na mapě najdete tuto oblast na severním břehnu řeky Dordogne v těsném sousedství s regionem Pomerol a následným regionem St.Emilion. Z geografické polohy lze tedy usuzovat, že všechny tyto tři regiony mají přibližně stejné půdní podmínky a stejné podnebí. Zámek La Riviere patří k největším zámkům v Bordeaux a pyšní se svými 8-mi hektary sklepů, jejichž velikost si jen málokdo může představit. Vysoce kvalitní vinice obrácené jižním a jihozápadním směrem dávají každoročně vysoce kvalitní úrodu, která je základem exkluzivních vín.