Frankovka, Výběr z hroznů, 2017, Vinařství Gotberg, 0.75 l

Náš tip
Frankovka, Výběr z hroznů, 2017, Vinařství Gotberg, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17113
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Frankovka
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2017
Šarže G9117
Uzávěr Korkový uzávěr
250 Kč 207 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 11 ks
Osobně v Modleticích:zítra Osobně v Praze: zítra po 17:30 Přepravní společností:pozítří
Podrobnosti

Tradiční odrůda se v tomto podání vyznačuje neproniknutelnou, temně rubínově červenou barvou, jenž se snoubí s příjemně ovocnou vůní a chutí ostružin a sušených švestek. V dochuti převládá sametová tříslovina a skořice. Základem byly zdravé hrozny a jejich šetrné zpracování.

Doporučujeme podávat k hovězímu nebo vepřovému masu na grilu nebo tvrdým sýrům.

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 4-6 let.

Obec: Popice
Trať: Svidrunk
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny5,5 g/l
Zbytkový cukr0,3 g/l
Bezcukernatý extrakt29,2 g/l
Vinařství Gotberg

Vinařství Gotberg vzniklo v roce 2003 na jižní Moravě, v obci Popice nedaleko Hustopečí. Moderní sídlo vinařství je nádherným příkladem vinařské architektury a pyšní se titulem "Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009". Vinařství je zaměřeno na přívlastková vína špičkové kvality vypěstované z odrůd, které jsou typické pro místní lokality. Mezi tyto odrůdy patří např.: Pálava, Tramín červený, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Sylvánské zelené, Rulandské modré, Merlot a Frankovka. Vinná réva je vysázena na oblých terasách s břehy porostlými broskvomandloněmi, šípky, planými višněmi a keři lékořice. Půdní složení je hluboké, jílovito-sprašovité, bohaté na vápník a další minerální látky. S prvními víny přišlo vinařství Gotberg na trh v roce 2009. Nabízí ucelenou kolekci bílých, červených a růžových vín vysoké kvality. Vinařství vsadilo na kombinaci tří faktorů. Vinařská tradice, unikátnost a genius loci viničních tratí Panenský kopec, Svidrunk a Sonberk a moderním způsob zpracování vína, který odpovídá evropským standardům s využitím moderních technologií a postupů. Velký důraz je kladen na šetrné zpracování hroznů. V roce 2007 vstoupilo vinařství do programu ekologického zemědělství, tudíž nepoužívá chemické, ale pouze biologické prostředky.