Frankovka, Pozdní sběr, 2012, Vinařství Šabata, 0.75 l

Frankovka, Pozdní sběr, 2012, Vinařství Šabata, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 7735
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Frankovka
Kategorie Pozdní sběr
Barva Růžové
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2012
Šarže 19/2012
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Šabata. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Svěží víno s vůní lesních jahod a malin, v chuti se projevuje harmonie zbytkového cukru a kyselinky.

Ocenění:

  • Národní soutěž vín 2013 Velkopavlovická podoblast - bronzová medaile

Obec: Přítluky
Trať: U studánky

Alkohol: 12,0 % obj.
Zbytkový cukr: 6,0 g/l
Kyseliny: 5,8 g/l
Bezcukernatý extrakt: 22,7 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Vinařství Šabata

Vinařství Šabata je rodinné vinařství. Najdeme ho v Zaječí na Jižní Moravě. Bylo založeno v roce 1997. Patří do podoblasti velkopavlovické. Vlastní vinice okolo Přítlucké hory (292 m.n.m.). Specializují se na výrobu přívlastkových vín. Červená vína vyrábějí technologií samotoků. Vína vyrábí metodou řízeného kvašení s důrazem na šetrné zpracování při odstopkování i lisování hroznů. Jejich roční produkce je asi 40.000 lahví. Pěstují odrůdy: Hibernal, Chardonnay, Muškát moravský, Muller Thurgau, Neuburské, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Tramín červený a Veltlínské zelené na výrobu bílých vín. Na výrobu červených vín odrůdy: André, Cabernet Moravia, Frankovka, Svatovavřinecké a Zwiegeltrebe.