Falanghina, IGT, 2009, Terredora, 0.75 l

-28 %
Falanghina, IGT, 2009, Terredora, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 4264
Země Itálie
Oblast Campania
Výrobce Terredora
Odruda Falanghina
Kategorie IGT
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2009
359 Kč
259 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 4 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Toto suché bílé víno má ve vůni aroma jablek, ananasu a citrusových plodů. V ústech svěží a čistá chuť s příjemnou kyselinkou a dobrou strukturou.

Doporučujeme podávat v průběhu celého menu. Nejlépe k předkrmům, polévkám, rybím pokrmům, mozzarelle a k čerstvým, jemným sýrům.

Alkohol: 13,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Terredora

Terredora je rodinné vinařství v oblasti Campania a je považováno za jedno ze tří největších vinařství na jihu Itálie. Jih Itálie je jedním z nejstarších světových vinařských regionů. I v současné době zde nalezneme starobylé odrůdy, pěstované již od dob starověkého Řecka. Vinařství se nachází v překrásné přírodní scenérii Serra di Montefusco. A je považováno za jedno z nejkrásnějších usedlostí v jižní Itálii. Založil ho Walter Mastroberardin a jeho děti Daniela, Lucio a Paolo v roce 1994. První vinohrad byl založen roku 1978 a od té doby se snaží o obnovení původních odrůd Aglianico, Fiano, Greco a Falanghina. Terredora je největším pěstitelem vína v Kampánii. Dnes obhospodařují více než 200 ha vinic. Vlastní vinice: Campore, Terre di Dora, Terre degli Angeli, Loggia della Serra, Casali della Baronia a Corte di Giso. Zejména výška vinic, vápenco-jílovitá půda a teplota dávají vínům ovocnou, intenzivní a elegantní chuť. Vína z tohoto vinařství sklízí úspěchy v mnoha soutěžích a získávají vysoká hodnocení.