Dornfelder, Pozdní sběr, 2016, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Dornfelder, Pozdní sběr, 2016, Vinařství Lahofer, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15222
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Odruda Dornfelder
Kategorie Pozdní sběr
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 10016
Uzávěr Korkový uzávěr
175 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 13 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Odrůdově typická intenzivní tmavočervená barva. Ve vůni objevíte tóny po drobném lesním ovoci a višních. Osloví příjemnou a hebkou tříslovinou, v plné dochuti jsou cítit zajímavé tóny po višňové marmeládě, černém jeřábu, hořké čokolédě a jemné kávě. Vyniknou sytější taniny s jemnou dochutí.

Doporučujeme podávat především ke zvěřině, čokoládovým dezertům a sýrům s bílou plísní.

 

Doporučená teplota podávání: 12 - 16 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5-7 let.

Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 5.10.2016

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hostěradice
Trať: Volné pole
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny4,7 g/l
Zbytkový cukr0,2 g/l
Bezcukernatý extrakt32,1 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.