Dornfelder, Pozdní sběr, 2016, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Dornfelder, Pozdní sběr, 2016, Vinařství Lahofer, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15222
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Odruda Dornfelder
Kategorie Pozdní sběr
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 10016
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Lahofer. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Odrůdově typická intenzivní tmavočervená barva. Ve vůni objevíte tóny po drobném lesním ovoci a višních. Osloví příjemnou a hebkou tříslovinou, v plné dochuti jsou cítit zajímavé tóny po višňové marmeládě, černém jeřábu, hořké čokolédě a jemné kávě. Vyniknou sytější taniny s jemnou dochutí.

Doporučujeme podávat především ke zvěřině, čokoládovým dezertům a sýrům s bílou plísní.

 

Doporučená teplota podávání: 12 - 16 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5-7 let.

Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 5.10.2016

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hostěradice
Trať: Volné pole
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny4,7 g/l
Zbytkový cukr0,2 g/l
Bezcukernatý extrakt32,1 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.

Zákazníci k tomuto zboží kupují