Degustace novinek z Vinařství Kosík

-6 %
Nové
Akce
Degustace novinek z Vinařství Kosík Země původu
Degustace novinek z Vinařství Kosík
Degustace novinek z Vinařství Kosík
Degustace novinek z Vinařství Kosík
Degustace novinek z Vinařství Kosík
Degustace novinek z Vinařství Kosík
Degustace novinek z Vinařství Kosík
Degustace novinek z Vinařství Kosík
Vlastnosti
ID produktu 17253
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Zařazení Tiché víno
1 176 Kč
1 100 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 12 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
pondělí 23.5
Podrobnosti

Ochutnejte novinky od MUDr. Pavla Kosíka, jednoho z nejoblíbenějších slováckých vinařů. Nyní za zvýhodněnou cenu.

Vinařství Kosík u nás patří mezi pět nejprodávanějších výrobců a to rozhodně není náhoda. Je to díky skvělé kvalitě odrůdově čistých vín ve spojení s příznivou cenou. Ochutnejte 6 suchých a polosuchých novinek, které k nám právě dorazili.

Ochutnáte aromatičtější vína odrůd Muscaris, Saphira, Hibernal, Pálava a Tramín červený. V balíčku je také červené víno z nepříliš známé odrůdy Cabernet Cortis, které jsme si velmi oblíbili už v minulých ročnících.

Zobrazit méněZobrazit více
Vinařství Kosík

Vinařství Kosík je malou rodinnou vinařskou firmou v Tvrdonicích na Moravě, která má staletou tradici. Otec majitele vinařství Cyril Kosík, na počátku 90. let začal sázet postupně vinice ve dvou vinařských tratích Nové Vinohrady obec Tvrdonice a Stará Hora obec Týnec. Celková výměra v současné době dosahuje 17 hektarů a vinice stále obhospodařuje Cyril Kosík. Vinice mají převážně hlinito-písčité podloží a pěstují na nich 14 odrůd révy. Zhruba pětina surovin pochází z nákupu od vinohradníků z Hrušek a Tvrdonic. Dnes moderní vinařství založené v roce 2003 MUDr. Pavlem Kosíkem zpracovává úrodu moderními technologiemi v nově vybudovaném provozu. Firma zpracovává až 100 tun hroznů ročně a vyrábí 80.000 litrů jakostních, přívlastkových i ledových vín. Veškerou svoji produkci hroznů zpracovávají ve vlastní provozovně moderní metodou řízeného kvašení. V provozu je i moderní lahvovací linka, takže produkce se zde kompletně finalizuje. Hlavní odrůdy jsou Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Chardonnay, Frankovka, Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Cabernet Moravia. Základním mottem vinařství je: Co nejvyšší kvalita za rozumnou cenu. Kvalitu vín z Tvrdonic potvrzují ocenění na mnoha oblastních, národních i mezinárodních výstavách a soutěžích.