Dárkový set, Mastri Vernacoli, DOC, 2014, Cavit Trento, 2x 0,75l

Náš tip
Dárkový set, Mastri Vernacoli, DOC, 2014, Cavit Trento, 2x 0,75l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 10325
Země Itálie
Podoblast Trentino
Výrobce Cavit Trento
Kategorie DOC
Kolekce Mastri Vernacoli
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Cavit Trento. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Dárkový set obsahuje vína Mastri Vernacoli Pinot Grigio DOC a Mastri Vernacoli Merlot DOC. Dodává se v elegantním dárkovém balení.

Pinot Grigio, DOC, Mastri Vernacoli, 2014, Cavit Trento, 0,75l

Suché víno světle zlatavé barvy, s příjemnou a výraznou květinovou vůní. V chuti je víno nádherně svěží, s odrůdovým charakterem, elegancí a dobrou vyvážeností kyselinek.

Vinifikace: Použití klasické metody pro bílá vína. Lehké lisování hroznů, fermentace se provádí s použitím vybraných kvasinek při kontrolované teplotě 20 °C. Zrání je dokončováno v nerezových tancích, poté následuje stabilizace a stáčení vína.

Doporučujeme podávat se zeleninovými pokrmy, slepičím nebo krůtím masem.

Alkohol: 12,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Merlot, DOC, Mastri Vernacoli, 2014, Cavit Trento, 0,75l

Suché víno hluboké rubínové barvy s fialovými odstíny (jako mladé se rozvíjí do cihlově červené). Aroma je čisté, příjemné, diskrétně ovocité. Víno má elegantní vyváženou chuť s dobrou strukturou a elegantním tělem.

Vinifikace: Tradiční metoda výroby červeného vína. Macerace s průměrnou délkou 9 - 10 dní. Poté probíhá krátký proces kvašení v nerezových tancích, následovaný mírným stařením v dubových sudech.

Doporučujeme podávat s kuřecími kořeněnými pokrmy.

Alkohol: 12,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Cavit Trento

Cavit (italská zkratka Cantina Viticoltori del Trentino) je společenství sdružující skupinu 11 sklepů Trentino s celkovým počtem 4 500 pěstitelů hroznů. Společnost byla založena v roce 1950. V roce 1964 postavili dnešní areál Ravina di Trento, který se postupně zvětšoval, až na současných 80 000m2. Dnes Cavit shromažďuje, kontroluje a vybírá víno vyrobené v přidružených sklepích, dohlíží na každou fázi procesu výroby vín s respektem k životnímu prostředí. Cavit spolupracuje s renomovaným zemědělským institutem San Michele all'Adige (Edmund Mach Foundation). Výsledkem je kvalita, která je neustále ceněná v Itálii a v zahraničí.