Dárková sada legendární Ludmily z Mělníka

Dárková sada legendární Ludmily z Mělníka Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15816
Oblast Čechy
Podoblast Mělnická
Výrobce Chateau Mělník
Zařazení Tiché
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Chateau Mělník. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Ludmila to je nestárnoucí klasika z Mělníka v originální lahvi typu Kalamář, kterou vinařství Lobkowicz používá již od roku 1812.

Nyní pro Vás máme kolekci dvou lahví Ludmila v originální papírové krabičce s logem vinařství. V sadě najdete se Červenou Ludmilu 2017 z odrůdy Svatovavřinecké a Bílou Ludmilu 2019 z odrůdy Müller Thurgau.

Zobrazit méněZobrazit více
Chateau Mělník

Chateau Mělník Jiřího Lobkowicze navazuje na staletou tradici pěstování vína na Mělníku rodinou Lobkowicz. Ta sahá až do roku 1753, kdy se hraběnka Ludmila Černínová provdala za knížete Lobkowicze a věnem dostale 4 mělnické vinice. Poté se vinařství rodina věnovala až do roku 1948, kdyby zámek i s vinicemi zestátněn. Do majetku rodiny se vrátil až restitucí v roce 1992, kdy následně Otakar Lobkowicz přepsal veškerý majetek na svého syna Jiřího Lobkowicze, který na zámku žije dodnes. V roce 2009 obnovil výrobu vín v zámku a v současnosti produkuje ročně kolem 40 tisíc lahví převážně známkových vín ročně v čele se legendární Ludmilou.